EKREM KIZILTAŞ: Rahatsız olan olana…

Türkiye'nin ayakları üzerinde durma kararlılığı, ihtiyaçlarını yerli imkanlar ile karşılama konusunda ciddi mesafeler alması, kendi göbeğini kesecek adımlar atması ve benzeri davranışları sebebiyle rahatsızlık duyanların sayısında artış olduğuna dair rivayetler gırla…

ABD'nin önemli düşünce kuruluşlarından Rand Corporation tarafından hazırlatılan 'Türkiye'nin Milliyetçi Yönelişi' başlıklı raporda da, ordumuzdaki 'orta kademe askerlerde' rahatsızlık olduğu dile getirilmiş.

Rahatsızlık sebebi olarak ordudaki tasfiyelerin ve komutadan memnuniyetsizliğin zikredildiği raporda yer alan bazı ifadeler, asıl rahatsızlığın ABD'de olduğunun göstergesi. 'NATO'cu askerlerle iletişim kurulması' şeklindeki tavsiyeye bakılırsa, raporda bir tespit yapılmaktan çok dilek ve temennilerin dile getirildiğini söylemek mümkün.

Ülkeyi başkalarına peşkeş çekmek niyetiyle TSK'ya sızarak tarihin en büyük ihanetlerinden birisine imza atanların tasfiyesinin, bırakın rahatsızlık doğurmayı, memnuniyetle karşılanması gerekir öncelikle. Ve öyle de.

Memnuniyetsizlik iddialarının ABD'lilerin ham hayali olduğunun bir başka delili de, ülkemizin savunma sanayi konusunda yüzde 70'leri aşan bir seviyeyi yakalamış olmamız.

ABD, iletişim kurulacak değil köle olarak kullanabileceği birilerini arıyor olmalı. Teröristlere hediye ettiği halde ihtiyaç duyduğumuz silah sistemlerini bize satmayan, parasını aldığı halde beraber ürettiğimiz uçakları bile vermeye yanaşmayan bir güçle kim iş tutar ki!..

Rand Corporation raporundaki en dikkat çekici hususlardan birisi de, Türkiye'de "ABD dostu bir siyasi muhalefet" ile çalışılması yönündeki tavsiye.

Raporu yazanlar da, kast edilenler de, bizler de kimlerin işaret edildiğini biliyoruz. 'ABD dostu siyasi muhalefet' sözü ile Türkiye'nin değil ABD'nin menfaatlerini önceleyen siyasilerin kast edildiği çok açık.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

EKREM KIZILTAŞ: Rahatsız olan olana…

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,618,126Coronavirus Vaka Sayısı
  • 348,545Ölü Sayısı
  • 2,876,042Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 17:01

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar