Matrix 4 setinden ilk görüntüler!

Matrix üçlemesinden 17 yıl sonra çekimlerine başlanılan Matrix 4'ün setinden ilk görüntüler paylaşıldı. Görüntülerde Keanu Reeves tam 17 yıl sonra tekrar Neo karakterini canlandırırken görülüyor.

Son yıllarda sinema sektöründe yeni senaryo bulunamaması nedeniyle Kore filmlerinin hollywood uyarlamasıyla yeniden çekildiğini ve önceki yıllarda beğenilen filmler için devam filmleri çekildiğini sıkça görmeye başladık. Kulislerde, Matrix 4'ün de Matrix serisinin gişe başarısını yakalamak için çekilden bir devam filmi olduğu konuşulmaya başlandı

2020 yılının merakla beklenen filmlerinden olan Matrix 'ün çekimleri bu hafta itibarıyla resmen başladı. Çekimlerin başlamasıyla birlikte film setinden görüntüler de sosyal medyaya düşmeye başladı. Aşağıdaki görüntüde Keanu Reeves'in canlandırdığı Neo karakterini 17 yıl sonra ilk kez görme fırsatı yakalıyoruz.

Embedded video

Keanu Planet isimli Twitter hesabında paylaşılan görüntülerde Neo karakteri, yeni kıyafetleriyle dikkat çekiyor. Keanu Reeves'in Neo karakteri ile ikonlaşan uzun deri ceket ve güneş gözlükleri yerine daha rahat bir kıyafet ile filmde yer aldığını  görüyoruz. Film hakkında yapılan yorumlarda uzun bir zaman atlamasının gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Bir devam filmi olarak çekilen Matrix 4'ün sosyal medyaya düşen çekim görüntüleri ise bu tahmini doğrular nitelikte.

Film ile ilgili dikkat çeken bir diğer konu ise Wachowski kardeşler. Filmin senaristi ve yönetmeni olan Wachowski kardeşler, Matrix üçlemesi sırasında erkekti. İki kardeş 8 'er yıl arayla cinsiyet değiştirerek kadın oldular. Ancak Matrix4 filminin yönetmeni Lana Wachowski olacak. (Yukarıdaki resimde kamerayla birlikte hareket ederken görülüyor.) Lana Wachowski filmin tek yönetmeni olacak, kardeşi Lilly Wachowski ise Matrix 4 projesinde yer almayacağını açıklamıştı.

Carrie-Anne Moss'un (Trinity) görüldüğü Matrix4 film setinde diğer fotoğraflar:

 

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

Matrix 4' ile ilgili detaylar yapımcı stüdyo şirketi Warner Bros tarafından sır gibi saklamaya devam ediyor. Keanu Reeves ve Carrie Anne-Moss haricinde filmin onaylanan oyuncu kadrosunda Jade Pinkett Smith (Niobe), Yahya Abdul-Mateen (Morpheus), Neil Patrick Harris ve Jonathan Groff gibi isimler var.

Bakalım 17 yıl aranın ardından çekimleri başlayan Matrix 4 de gişe kaygısı nedeniyle çekilen devam filmleri arasından sıyrılarak özgün bir yapım olmayı başarabilecek mi?

Matrix 4 setinden ilk görüntüler!

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,498,577Coronavirus Vaka Sayısı
  • 346,688Ölü Sayısı
  • 2,849,885Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 05:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar