HaberX Akşam Sohbetleri - 19 Şubat 2020 - Kavala'nın durumu ve Darbe söylentileri

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları....
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Erdoğan ile İdlib konusunda birlikte çalışıyoruz" açıklamasıyla ilgili, "Her an her türlü dayanışmamız olabilir" dedi.
“Türkiye'de FETÖ'nün büyümesinde herkesin payı olabilir ama bu ülkede FETÖ'yü terör örgütü ilan edip ona savaş açan şahsım ve AK Parti'dir. Bu süreçler iyi bilen birisiyim ve FETÖ'nün bu ülkede anlaşamadığı, görüşemediği tek lider vardır. O da merhum Erbakan hocamızdır. Erbakan hocamızdan nefret ederdi.''
Kavala’nın beraat edip, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili başka bir soruşturmadan tekrar gözaltına alınması ile ilgili olarak “yargı güvenilirliğini yitirdi” yönündeki eleştiriler hakkında şunları söyledi:

"Katılmıyorum. Bunlar işine gelen, yargının verdiği iyi kararlara, yargı iyi karar verdi derken, işlerine gelmeyen karar için niçin yargıyı eleştirme yoluna gidiyorlar? Tahliye etti, ama Kavala'yla ilgili de bu kararı verdi. Saygı duymaları lazım.”

'Darbenin adını bile anmak bize haramdır'

"Böyle bir şeye siz inanıyor musunuz? Bunlar tamamen bir kumpanya. Kampanyaya, dolmuşa gelip sizin gibi saygın olan gazeteci arkadaşlarımızın bu oyuna gelmelerini anlamakta zorlanıyorum. Bu kampanya, bir kere vatana ihanettir, millete ihanettir. Kimsenin bu milletin hafızasını karıştırmaya hakkı var mı? Bunlar hain. Öyle bir hava hissediyor musunuz? Böyle bir şey var mı? Herkes huzur içinde geziyor, tozuyor yiyor, içiyor."

'Yeni darbe hazırlığı' iddialarıyla ilgili açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Türkiye'de darbeler dönemi kapanmıştır. Kimse darbe yapmayı aklından geçirmesin. Erdoğan, bir darbeyle oradan inmeyecek. Böyle bir şeye tevessül edilirse, önce CHP o girişim karşısında görevini yapar, göğsünü siper eder" dedi.

Rusya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Çin vatandaşlarının ülkeye girişini geçici olarak durdurdu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), politika faizini yarım puan indirerek yüzde 10,75'e çekti.

Bazı anneler, boşanma sonrası çocuğuna kendi soyismini verebilmek için mahkeme yoluna gitmişti. Yargı sürecinde son dakika gelişmesi yaşandı. Anayasa Mahkemesinin verdiği emsal hak ihlali kararlarının ardından Yargıtay 2. Hukuk Dairesi de kendi içtihatları gereğince, boşanan bir annenin daha çocuğuna kendi soyadını vermesine hükmetti.

Şiddetli geçimsizlik yaşayan çiftin boşanma davasından emsal bir karar çıktı. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, eşine yalan söyleyen kadının ağır kusurlu bulunduğu bölge mahkemesi kararını onadı. İçtihat metni niteliğindeki kararla, eşe yalan söylemek boşanma sebebi sayıldı.

İlaç fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan euro kurunun yükseltilmesinden dolayı ilaç fiyatları yüzde 12,10 oranında artmış olacak. 19 Şubat'tan geçerli olmak üzere euro kuru 3,4037 TL’den 3,8155 TL’ye yükseltildi.

HaberX Akşam Sohbetleri - 19 Şubat 2020 - Kavala'nın durumu ve Darbe söylentileri

Coronavirus (Covid-19)

  • 774,573Coronavirus Vaka Sayısı
  • 37,080Ölü Sayısı
  • 164,532Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 23:15

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar