ABBAS GÜÇLÜ: En iyi değil en doğru okul

Liselere giriş bu yıl her zamankinden daha zor olacak.

Bakan Selçuk kontenjan artırıldı diyor ama başvuran sayısı da çok arttı. Selçuk, sınavla öğrenci alınacak okullarda kontenjanların oranının yüzde 10 olacağını, sayının, bu oran üzerinden belirleneceğini söyledi.

Yani bir milyon 800 bin başvuran varsa 180 bini sınavla girilen “nitelikli” okullara yerleştirilecek! Peki ya geriye kalan 1.6 milyon öğrenci ne olacak?

 

Bakan Bey bu konuda da, “Çocuklarımızı asla mağdur etmeyiz, kontenjanlar ayarlandı, rahat olsunlar” diyor ama veliler yine de tedirgin. Haksız da sayılmazlar, çünkü önlerini göremiyorlar...

Bu arada “Sporla, sanatla, bilimle ilgilenen öğrencilere bir ek avantaj sağlamakla ilgili bazı hazırlıklar” varmış! Yine eyvah, eyvah dedik. Umarız fırsatını bulan herkes, bir yolunu bulup milli olmaz!..

Özel okul açma standartlarını yükseltmeye yönelik kanuni düzenleme de bir an önce yasallaşsa da kolejlere gitmek, macera olmaktan çıksa.

Özetin özeti: Toplam 180 bin kontenjan varsa, sınava neden en az 1.5 milyon kişi başvuracak? Çocuklarımızın umutlarıyla ne olur daha fazla oynamayalım!..
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

ABBAS GÜÇLÜ: En iyi değil en doğru okul

Coronavirus (Covid-19)

  • 781,754Coronavirus Vaka Sayısı
  • 37,581Ölü Sayısı
  • 164,735Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:45

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar