HaberX Akşam Sohbetleri - 25 Şubat 2020 - Üçüncü Dünya Savaşı

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

Sohbet Konuları
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyinin 8'inci toplantısı için bugün Azerbaycan'a resmi ziyaret gerçekleştiriyor.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünya toplumunun koronavirüsün pandemik hâl almasına hazır olması gerektiğini söyledi. Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan Covid-19, dünya genelinde 80 binden fazla kişiye bulaştı.

Bakan Koca, 132 yolcu ve mürettebatın 14 gün karantina altında duracağını belirterek şunları söyledi:
"İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib konusunda Türkiye ile Rusya arasında yaşanan bir süreç olduğunu belirterek, Rusya heyetinin yarın Türkiye'ye geleceğini söyledi.

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, İdlib konusunda Fransa ve Almanya’nın da katılacağı dörtlü bir zirve düzenlenmesinin gündemlerinde olmadığını ancak Rusya-İran-Türkiye arasında üçlü bir zirve için görüşmelerin yapıldığını söyledi.
Peskov, Rusya Devlet Başkanı Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir görüşme yapılması için herhangi bir temas olmadığını belirtti.

Elektronik sigara ve benzeri ürünlerin ithalatı yasaklandı.

İstanbul Valiliği, fırtına uyarısı yaptı. Açıklamada ''Yarın Güney ve Güneybatı yönlerinden esecek olan rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren bölgemizde fırtına (60-75 km/saat), Perşembe günü ise kuvvetli fırtına (70-100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor'' denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın himayesinde dün başlatılan "Okullardan Yarınlara" kampanyası kapsamında 13 bin yeni okul yapılacak. Binaların yapımına ve depreme karşı güçlendirme çalışmalarına hayırseverler ayni ve nakdi yardım yapabilecek.

Fahri trafik müfettişlerinin sayısı gittikçe artıyor. 2019’da 20 bin olan müfettiş sayısının bu yıl 35 bine ulaşması bekleniyor. Fahri trafik müfettişlerinin yollarda önemli bir rolü var. Öyle ki son 10 yılda 2 milyondan fazla tutanak düzenlediler.

Türkiye'deki havalimanlarından ocak ayında iç ve dış hat seferleriyle taşınan, bagaj, kargo ve postadan oluşan yükün yaklaşık yüzde 52'si İstanbul Havalimanı'ndan nakledildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilerin maaşlardan kesinti yapılacağı iddiaları üzerine yapılan açıklamada, "Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır" denildi.

HaberX Akşam Sohbetleri - 25 Şubat 2020 - Üçüncü Dünya Savaşı

Coronavirus (Covid-19)

  • 500,901Coronavirus Vaka Sayısı
  • 17,694Ölü Sayısı
  • 32,299Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:05

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar