Bugün hava nasıl? 3 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Karaman, Konya, Çorum, Gümüşhane ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kıyı Ege Denizli, Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olmak üzere Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güneyli, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın öğle saatlerinden sonra Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batı kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'da çok kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile yarın öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege ile Denizli ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın yarın öğle saatlerinden sonra Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batı kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'da çok kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri ve Balıkesir çevreleri ile yarın zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Sakarya ve Kocaeli'nde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi tahmin ediliyor.

 

BURSA 4°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

ÇANAKKALE 5°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu, yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

İSTANBUL 5°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

KIRKLARELI 3°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, iç ve güney kesimleri ve zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden çok kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

 

A.KARAHISAR 1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

IZMIR 5°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

MANISA 4°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

MUĞLA 4°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın öğle saatlerinden sonra batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden çok kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 7°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

ANTALYA 8°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

 

BURDUR 2°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

HATAY 6°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğu kesimleri ile Konya ve Karaman çevrelerinin hafif yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden çok kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

AKSARAY -1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ANKARA 1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı

 

CANKIRI -1°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı

 

ESKISEHIR 0°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı olmak üzere yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar kıyı kesimlerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. İç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BARTIN 4°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

 

BOLU 1°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve hafif olmak üzere kar yağışlı

 

DÜZCE 4°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

 

ZONGULDAK 4°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Çorum çevreleri, yarın Gümüşhane çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. İç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

AMASYA 2°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ARTVİN 1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SAMSUN 9°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

TRABZON 9°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve batı kesimleri ile Muş ve Bingöl çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ELAZIĞ 0°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

ERZURUM -8°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

IĞDIR -2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KARS -14°C, -3°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

 

DIYARBAKIR 2°C, 7°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

GAZIANTEP 2°C, 7°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

 

SIIRT 3°C, 7°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

ŞANLIURFA 5°C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Ege ve Batı Akdeniz'de tam fırtına, Marmara'da kuvvetli fırtına, Batı Karadeniz'de fırtına, Doğu Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı, doğusu ile zamanla geneli doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Perşembe) akşam saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa), açıkları 8 (75 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, akşam saatlerinden sonra batısı 3,0 ila 4,0m,Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra 6 ila 8 (50-75 km/sa), yer yer 9 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra 2,5 ila 3,4m, güneyi 4,5m Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğu, akşam saatlerinden itibaren kuzeybatıdan, Güney Ege'de doğu ve güneydoğu, zamanla güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra 7 ila 9 (75-90 km/sa), yer yer 10 (105 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, öğle saatlerinden sonra 4,5 ila 5,5m Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, batısında kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra 7 ila 9 (75-90 km/sa), yer yer 10 (105 km/sa), Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Perşembe) akşam saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinde 3,0m, batısı 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bugün hava nasıl? 3 Ocak 2019 hava durumu

Coronavirus (Covid-19)

  • 33,502,176Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,005,277Ölü Sayısı
  • 7,680,287Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar