HaberX Akşam Sohbetleri - 19 Mart 2020 - Sokağa çıkma yasağı isteyenler FETÖ'cüler

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

Sohbet Konuları

Bakan Kasapoğlu: Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs ile mücadele konusunda genel kurula hitap etti. Bakan Koca hızlı tanı kitinin yarın devreye gireceğini açıkladı. "Yoğun bakım yatak durumunda ise şanslı durumdayız. Erişkin ve çocuk yoğun bakımlar dahil 100 bin kişiye Almanya'da 29, İtalya'da 13, Fransa'da 12 yoğun bakım yatağı bulunuyor iken ülkemizde bu sayı 40'tır. 99 bin 797 hasta odamız tek kişilik olup gerektiğinde izolasyon veya yoğun bakım yatağı olarak kullanılabilir."

Kovid-19 görülen ülkelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesi, dünya genelinde yeni tip koronavirüs vaka sayısını 220 bin 313 olarak bildirdi.

Siteye göre, Kovid-19 nedeniyle toplam 8 bin 980 kişi öldü, 85 bin 769 kişi de
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "MHP, Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Planı'nı yürekten desteklemektedir" dedi.

Çin'de koronavirüsün yayılmaya başladığı Aralık ayı sonundan bu yana ilk kez dün, ülke içi kaynaklı hiç yeni vakanın görülmediği açıklandı.

İstanbul'da sahte içki tüketimine bağlı hayatını kaybedenlerin sayısı 15'e yükselirken, 60 kişinin ise yoğun bakımdaki tedavileri sürüyor.

İstanbul'daki koronavirüs tedbirleri trafiğe de yansıdı. Normal şartlarda yoğun olarak kullanılan toplu taşıma araçlarına talep yüzde 59 azaldı.

Cuma gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinde 19 kuruş, benzinde ise 16 kuruş indirim bekleniyor.

ÖSYM, koronavirüs önlemleri kapsamında 2020 sınav takviminde güncelleme yaptı, 9 sınavın tarihini erteledi.

Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği, 15 Mart'ta hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın vefatına ilişkin, "Kovid-19'a bağlı vefat ettiği kanaati oluşmuştur" açıklamasını yaptı.

HaberX Akşam Sohbetleri - 19 Mart 2020 - Sokağa çıkma yasağı isteyenler FETÖ'cüler

Coronavirus (Covid-19)

  • 1,347,343Coronavirus Vaka Sayısı
  • 74,769Ölü Sayısı
  • 284,882Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:10

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar