Bugün hava nasıl? 6 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Karadeniz kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Adana'nın doğu, Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli sağanak, Afyonkarahisar'ın doğu kesimleri, Konya'nın güney ve batı ilçeleri, Ankara, Kırıkkale, Çorum ve Amasya çevreleri, Samsun'un iç kesimlerinde , Adıyaman'ın 1000 metre üzerinde olduğu kuzey kesimlerinde ve Konya-Antalya yolunun Toroslar bölümünde yer yer yoğun kar yağışı olması bekleniyor. İç Ege'nin kuzeyi, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı; iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, kuzey ve batı kesimlerde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Güney Ege kıyılarında kuzey, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeybatısında güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Adana'nın doğu, Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli sağanak şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

YOĞUN KAR UYARISI: Yağışların; Afyonkarahisar'ın doğu kesimleri, Konya'nın güney ve batı ilçeleri, Ankara'nın güney ve doğu kesimleri, Kırıkkale, Çorum ve Amasya çevreleri, Samsun'un iç kesimlerinde , Adıyaman'ın 1000 metre üzerinde olduğu kuzey kesimlerinde ve Konya-Antalya yolunun toroslar bölümünde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batısında kuzey kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

BURSA 0°C, 3°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

ÇANAKKALE -1°C, 5°C

Çok bulutlu ve bu akşam ve gece saatlerinde hafif kar yağışlı

 

İSTANBUL 2°C, 5°C

Çok bulutlu ve hafif karla karışık yağmurlu,

 

KIRKLARELI -8°C, 0°C

Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde kar yağışlı

 

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların yarın Afyonkarahisar'ın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

A.KARAHISAR 0°C, 3°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

IZMIR 3°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

 

MANISA 2°C, 6°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

 

MUĞLA 0°C, 5°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Adana'nın doğu ilçeleri, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli sağanak, Konya- Antalya yolunun toroslar bölümünde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

 

ADANA 8°C, 13°C

Çok bulutlu, doğu ilçeleri yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı

 

ANTALYA 7°C, 13°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

 

BURDUR -1°C, 1°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

HATAY 7°C, 10°C

Çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklenen yağışların yarın Ankara, Kırıkkale çevreleri, Konya'nın güney ve batı ilçeleri ile Konya- Antalya yolunun toroslar bölümünde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

 

AKSARAY 1°C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

ANKARA -1°C, 1°C

Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

CANKIRI -2°C, 1°C

Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı

 

ESKISEHIR -2°C, 1°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı

 

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.

 

BARTIN 2°C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, yağmurlu

 

BOLU -3°C, 0°C

Parçalı çok bulutlu, kar yağışlı

 

DÜZCE 1°C, 3°C

Parçalı çok bulutlu, yağmur ve karlakarışık yağmurlu yüksekleri kar yağışlı

 

ZONGULDAK 2°C, 4°C

Parçalı çok bulutlu, yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin edilen yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Çorum ve Amasya çevreleri ile Samsun'un iç kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; doğusunun iç kesimlerde güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

AMASYA 1°C, 4°C

Parçalı çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

 

ARTVİN 3°C, 6°C

Parçalı çok bulutlu, yarın yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

 

SAMSUN 6°C, 8°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

 

TRABZON 7°C, 10°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, bölgenin batısı ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ELAZIĞ 3°C, 6°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

ERZURUM -3°C, 1°C

Çok bulutlu, yarın kar yağışlı

 

IĞDIR -4°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın karlakarışık yağmurlu

 

KARS -6°C, 0°C

Çok bulutlu, yarın kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak, zamanla kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin edilen yağışların gece saatlerinden sonra Adıyaman çevrelerinde kuvvetli sağanak rakımın 1000 metre üzerinde olduğu kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

 

DIYARBAKIR 4°C, 6°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer kar yağışlı

 

GAZIANTEP 5°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

SIIRT 4°C, 7°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

ŞANLIURFA 6°C, 8°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz'in doğusu, Batı Akdeniz'in batısı ile Doğu Akdeniz açıklarında fırtına, Marmara, Doğu Karadeniz ve Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, batısı yer yer karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı, batısı sabah saatlerine kadar kuzeydoğudan 3 ila 5, doğusu sabah saatlerine kadar 5 ila 7 (40-60 km/sa), açıkları 8 (75 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta ve Doğu Karadeniz'de 2,0 ila 3,0m, ilk saatlerde Batı Karadeniz'in doğusu 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğleden sonra 3 ila 5 () 20-40 km/sa kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, gece 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Kuzey Ege’nin kuzeyi kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, güneyi kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), öğle 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah 3 ila 5 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatı, öğleden sonra kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı ile açıkları öğle 6 ila 8 (50-75 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle 6 ila 8 (60-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0 ila 4,0mGörüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgâr: Doğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Bugün hava nasıl? 6 Ocak 2019 hava durumu

Popüler Kullanıcılar