MEHMET BARLAS: Sokağa çıkma yasağına ve karantinaya uymayanlara 3 bin 150 lira para cezası var

İnanılacak gibi değil ama 65 yaş üzerindekiler de sokağa çıkma yasağına uymamış. Mesela İstanbul'da Kasımpaşa'daki yaşlılar sabahın erken saatlerinde kendilerine sokağa atmış. Cami avluları ve ara sokaklar yaşlılar nedeniyle dolup taşarken, 84 yaşındaki bir adam da akülü aracıyla sokaklarda tur atıyormuş... Bu adam "Dışarıya çıkmayın dediler ama çıktım hava alacağım. Ekmek, tavuk ve içecek aldım" demiş.
Validen uyarı geldi
Oysa her kanaldan "Sokağa çıkmayın" diye uyarılar yapılıyor. Üstelik bu uyarılar sade 65 yaş üzeri olanlar için değil. Herkes uyarılıyor. Üstelik bu yasağa uymamanın 3 bin 150 lira para cezası var. Son olarak İstanbul Valiliği de evden çıkılmaması konusunda uyarı yaptı. Vali Yerlikaya, "Bu süreç, kesinlikle evlerimizde kalmamız gereken çok önemli bir tedbir dönemidir. Bugün sahillerde, parklarda geçirilecek tedbirsiz zamanlar, yarın sevdiklerimizi üzecek durumlara dönüşmesin. Kendimizi, sevdiklerimizi, komşularımızı ve ülkemizi düşünerek hareket etmemiz gereken bu dönemde evlerinizden dışarı çıkmayınız. Bu topyekûn bir mücadeledir. Mücadelemizi tavizsiz uygulayacağız." dedi.
Antalya ve İzmir
Yasaklara uyulmaması sade İstanbullulara özgü bir durum değil. Antalya'da, koronavirüs önlemleri kapsamında yasaklanmasına rağmen, tur otobüsüyle Düden Şelalesi'ne turistler getirilmiş... İzmir'de de yaşlılar yasağa rağmen pazarlara çıkmış.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MEHMET BARLAS: Sokağa çıkma yasağına ve karantinaya uymayanlara 3 bin 150 lira para cezası var

Coronavirus (Covid-19)

  • 1,271,999Coronavirus Vaka Sayısı
  • 69,405Ölü Sayısı
  • 261,424Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 02:55

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar