KURTULUŞ TAYİZ: Felaket beklentileri tutmadı

Kilometrelerce uzanan market kuyrukları, boş raflar, temizlik malzemeleri için birbiriyle kıyasıya kavgaya tutuşan insanlar ve hastanelerden umudunu keserek bankların üzerinde son nefesini veren hastalar...

Bu korkunç manzaralar Türkiye’den değil, Amerika ve Avrupa’dan. Sağlık sistemleri yetersiz olduğu kadar dayanışma duyguları da eksik. Toplumsal değerlerden kopuk, bireyci, bencil yaratıklara dönmüşler adeta. Bu pandemi sayesinde yeni nesil, Batı’nın bencil ve soğuk yüzünü daha açık ve net bir şekilde görme şansı buldu.

Kendi ülkemizin kıymetini de bu günlerde herhalde daha iyi idrak ediyoruz. Beş-altı vatandaşı için özel uçak kaldıran bir devlet var artık. Devlet, tüm kurumlarıyla milletin hizmetinde. Batı’da binlerce dolar fatura kesilen test ve tedavi süreçleri Türkiye’de bedava. Kaldı ki hastalara “Evinizde kalın, sakın hastaneye gelmeyin, internete bakarak kendinizi tedavi edin” diyen bir devlet de yok. Dünyanın en iyi sağlık alt yapısına sahip bir ülkeyiz. Bu krizde gerek Avrupa’nın ve gerekse de komşu ülkelerin yardımına koşarak, tıbbi araç ve destek sağlayarak kendi rüşdümüzü isbatladık.

Koronavirüs ile mücadelede başarı gösteren sayılı ülkelerden biriyiz. Devlet ve sağlık sistemimiz, canla başla bu mücadelenin içinde. Tedbirler alınmasına rağmen salgın tehdidi hala varlığını sürdürüyor. Bu kritik süreçte muhalefet ve birtakım bozguncu isimler, sağlık sistemimize çamur atmaktan geri durmuyor. Türk Tabipler Birliği, bu bozguncu grubun başında geliyor. Her gün ayrı bir zorlama gerekçeyle moral bozmaya çalışıyorlar.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

KURTULUŞ TAYİZ: Felaket beklentileri tutmadı

Coronavirus (Covid-19)

  • 787,231Coronavirus Vaka Sayısı
  • 37,844Ölü Sayısı
  • 165,933Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 11:10

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar