DEVLETTE BİZİM,GELECEKTE BİZİM,AYASOFYADA BİZİM.HADİ CANIM NAŞNAŞ.

      "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan,o ordu ne güzel ordudur." Peygamberimiz (sav) Konstantiniye nin feth olacağını asırlar öncesinden müjdelemiş,orayı feth etmeyede Allah (cc) ceddimizi memur etmiş. 

      Buraya kadar her şey güzel. Lakin devran dönmüş ,Osmanlı İmparator luğu her maddenin başına gelen doğal sebeblerden dolayı miadını doldurmuş ve Osmanlı bakiyesinden ,yeni bir rejim şekle gelmiş,yüzölçümü küçülmüş,nüfusu azalmış,gücü kaybolmuş,ismi değişmiş. Şunu ifade edeyim,Osmanlı devleti yıkılmamıştır,onun devamına Türkiye Cumhuriyeti Devleti ismi verilmiştir. Halk aynı halkdır Anadolu da,millet aynı millettir değişen sadece siyasilerdir. 

      Devam edelim. Ne dedik,nüfus azaldı,yüzölçümü küçüldü,siyasiler değişti,rejim değişti,Osmanlı Türkiye oldu vs... İlerleyen yıllarda bu rejim,Peygamberimiz sav in müjdelediği ,İstanbul un fethine mazhar olan Fatih Sultan Mehmet Han ın kiliseden camiye çevirdiği,fethin sembolu olan Ayasofya Camisini ibadete yasakladı. Orası türlü üçkağıtlarla ibadete açılmazken,bugün bir terbiyesiz,ekmeksiz,Ayasofiya akşam giriyor,hızlı,hızlı iki balerin pozu veriyor,fotoğraflar çekiliyor,sonrası hızla ordan uzaklaşıyor ve bir infiale sebeb oluyor sosyal medyada. 

      Amaçları belli,herhangi bir yerden küçük bir kıvılcım ile akıllarınca ülkede yangın çıkarma.Lakin yazacaklarımı iyi okusunlar. Kadere ters düşen kal-ka-maaazz.! Sizlerin yaptığı bu provakasyon,hz Peygamberimiz (sav) in ,İstanbul için söylemiş olduğu ikinci hadis i şerif in maddeye dönüşmek için yola çıktığının alametidir,tabiki en doğrusunu Allah bilir.

      Ne diyor o ikinci hadisi şerif, İstanbul ikinci kez feth olunacaktır,bu fetih silahla değil,tekbirlerle gerçekleşecektir. Bu beynimde ,Ayasofya Camisine doğru ,Cuma cemaatinin Allahuekber nidalarıyla yürüdüklerini resm ediyor. Orası bir Cuma namazı ile açılır Allah ın izniyle,Allah nasip ederse o kutlu cemaatte yerimide alırım.

      Bir kaç yıl önce 15 Temmuz a Madalya Ayasofya başlıklı bir makale paylaşmıştım,gidişat Allah ın izniye o cihette. Bu arada dostlar,o videoyu izlerken ,balerinin paylaştığı fotoğrafı yan tarafa koyun. Videoda o kadar basit ve ucuzken yapılan soytarılık,fotoğrafta tam aksi yönde etki yapıyor. Firavunun büyücülerini hatırlayın,asaları ile milleti nasıl etkilediklerini düşünün,hz Musa (as) ın Allah ın izniyle o göz boyamaları nasıl yok ettiğini,bunu gören büyücülerin hz Musa ya senin Allah ına inanıyoruz artık ,dediklerini biraz tefekkür edin lütfen. Ayasofya da bale show yapan kişinin fotoğrafı firavunun büyücülerinin asası misali,göz aldatıyor,izleyiciyi kandırıyor,lakin videoyu izlediğinizde nasılda aciz,komik,soytarı,kukla oldukları açığa çıkıyor.

     Makaleyi bağlıyalım. Bu ekmeksiz tayfa yine kendi ayağına sıktı. Bu provakasyon,Ayasofya nın tekrar ibadete açılması ile sonuçlanır. Kadere ters düşen kalkamaz vesselam.

     Selametle

Popüler Kullanıcılar

}