MELİH ALTINOK: Virüs gidince geriye kocaman bir utanç kalacak

Biyolojik olduğu kadar psikolojik açıdan da kimyamızı bozan Koronavirüs'le ilgili nihayet iyi haberler gelmeye başladı.
Dün de Nobel Ödüllü Biofizikçi Michael Levitt, Çin'deki enfeksiyon sayılarının azalmasının, "pandeminin sonunun yaklaştığına" işaret ettiğini açıkladı.
Jerusalem Post'un haberine göre, Nobel ödüllü bilim adamı pek çok insanın virüse karşı doğal bağışıklığı olduğunu iddia ediyordu. Levitt ayrıca, koronavirüs salgının Çin'de yavaşladığını ve insanların çoğunluğu için bir tehdit oluşturmayacağını öne sürüyordu.
Covid19'ın yayılım hızının ve bağlı ölümlerin istatistiklerini okuyan başka otoritlerin de Levitt'le paralel açılamalar yapmaları umudumuzu arttırıyor.

***

Derken...
Çin hükümetine yakınlığıyla bilinen ve İngilizce yayın yapan Global Times'ın yeni virüs haberi bomba gibi patladı.
Gazetenin haberine göre, Yunnan'dan Shandong'a otobüsle dönen bir kişi hayatını kaybetmiş ve yapılan testte "hanta virüs" pozitif çıkmıştı.
Farelerden yayıldığı söylenen "Hantavirüs" bir anda sosyal medyanda en konuşulanlar listesinde (TT) ilk sıraya yerleşti.
Yarasadan insana geçtiği anlaşılan Koronavirüs'ün ilk duyulmaya başladığı günlerde olduğu gibi herkes yine Çin'e, Çinlilere veryansın etmeye başladı.
Irkçı, buram buram nefret söylemi kokan hakaretleri ve küfürleri burada paylaşmayacağım. Ancak ana fikirlerini şöyle özetleyebilirim:
"Bu Vahşiler her türlü canlıyı yiyorlar sonra gelip bize bulaştırıyorlar."
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MELİH ALTINOK: Virüs gidince geriye kocaman bir utanç kalacak

Coronavirus (Covid-19)

  • 712,995Coronavirus Vaka Sayısı
  • 33,599Ölü Sayısı
  • 150,881Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:35

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar