CANDAŞ TOLGA IŞIK: Tıp Fakültesi bitirmek size dilediğinizi söyleme hakkı verir mi?

O kanal senin bu kanal benim gezip, son derece kendinden emin bir tonla “Korona bizim ırkta çok etkili olmuyor” diyen arkadaş maalesef maden mühendisi değildi, doktordu. Virüsü kelle paçayla yok edeceğimizi savunan hanımefendi de ne yazık ki marangoz değil, doktordu.

Geçenlerde bir arkadaşımın Instagram’daki canlı yayınında bir “doktora” denk geldim. Tavsiyelerini, “bilgi” diye anlattıklarını dinlerken kulaklarıma inanamadım. Konuşan hekim mi kırıkçı Melek Abla mı emin olamadım. Bir Google yaptım, sahiden hekimdi. “Enfeksiyon Hastalıkları” bir uzmanlık alanıdır!

 

Tıp fakültesi bitirmiş olmak -hele ki bir salgın ortamında- size her aklınıza geleni söyleme hakkı vermez. Korona salgınıyla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında rica ediyorum sadece ilgili uzmanlar konuşsun. Kariyerindeki tek pratiği muayenehanede botoks, ozon terapisi, vs… olan bir hekimin çıkıp koronavirüsle ilgili kamuoyunu yalan yanlış bilgilendirmesi son derece tehlikelidir.

Salgınla ilgili bir şeyler yapmak istiyorsanız o kanal senin bu kanal benim şöhret kovalamak yerine bir hekim olarak gidin acil servislerde, hastanelerde bugün büyük fedakarlıklarla çalışan hekiminden hemşiresine sağlık personeline “gönüllü” destek olun!
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

CANDAŞ TOLGA IŞIK: Tıp Fakültesi bitirmek size dilediğinizi söyleme hakkı verir mi?

Coronavirus (Covid-19)

  • 1,269,313Coronavirus Vaka Sayısı
  • 69,346Ölü Sayısı
  • 261,207Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:59

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar