BÜLENT ERANDAÇ: Değişim

CORONAVIRÜS'E karşı kolonyaya hücum yabancı basının gündeminde: Coronavirüs salgınına karşı kolonyaya hücum edilmesi Avrupa basınının ilgisini çekıyor. AFP, koronavirüsle mücadelede 'Türklerin gizli silahının' kolonya olduğunu yazdı.
AFP Haber Ajansı, misafirperverliğin sembolü olarak görülen kolonyanın bir anda nasıl salgınla mücadelede 'gizli silah' haline geldiğini haberleştirdi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 'kolonyanın el dezenfektanı olarak kullanılabileceği' açıklamasının ardından kolonyaya talebin daha da arttığı kaydedildi. Dünyanın bir numaralı gündem maddesi Coronavirüs hakkında halen CEVABI merak edilen birçok soru var. Bir haftadan beri TV'lerde yapılan konuşmalardan faydalanarak, sıklıkla sorulan soruların bilimsel karşılıkları şöyle:
Coronavirüs nereden çıktı?
Nature dergisinde geçen ay yayımlana bir çalışma, yeni koronavirüsün gen haritasının, yarasadaki koronavirüsünkiyle yüzde 96 oranında aynı olduğunu ortaya koydu.

BİYOLOJİK SİLAH MI?
Sık sorulan bir soru, virüsün laboratuvarda üretildiğini öne süren önemli isimler. Son olarak ortaya çıkan 2 olay bu iddialar giderek ağırlık kazandırıyor.
1) Bill Gates'in 2015 Yılındaki Nüfus Azaltma Konuşması:
Microsoft'un kurucusu Gates, yakın gelecekte başımıza gelebilecek felaketin çok kişinin sandığı gibi bir savaş değil de bir salgın olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor. Bill Gates'in 2015'te söylediklerini 2020'de tahakkuk etti.
2 )Rockfeller Vakfı'nın 2010 Kehanet Raporu...
Dünya ekonomisi ve siyasetine yön verdiği iddialarıyla pek çok ismin merkezinde olan Rockefeller ailesine ait Rockefeller Vakfı'nın 2010 yılında yayınladığı bir raporda adeta günümüzdeki salgının birebir anlatılıyor oluşu dikkat çekiyor. "Gelecek için Senaryolar" başlıklı raporunda, 2030 yılına kadar "ölümcül küresel bir virüs salgınının ortaya çıkacağını" öngörüyor.
COVID-19'dan ölür müyüm?
Virüse yakalananların ölüm oranını yüzde 0.5 ile 2 arasında hesaplıyor. Bir başka deyişle, virüs bulaşan her 100 kişiden bir ya da ikisi ölüyor.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

BÜLENT ERANDAÇ: Değişim

Coronavirus (Covid-19)

  • 1,201,473Coronavirus Vaka Sayısı
  • 64,691Ölü Sayısı
  • 246,467Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 04:10

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar