2020 Yılında Çıkacak En Yeni Teknolojiler Nelerdir?

Teknolojinin her geçen gün biraz daha ilerlemesi ve farklı yenilikleri de beraberinde getirmesi kişiler arasında da merak konusu olmaya başlandı. Çeşitli alanlarda yaşanan yenilikler yaşam kalitesini yükseltirken bir yandan da farklı dünyaların kapılarını aralamaya başlıyor. En hızlı teknolojik gelişmeler hiç kuşkusuz bilgisayar ve telefon üzerine gerçekleştiriliyor. Yeni modellerin üretilmesi, daha hızlı ve konforlu otomobillerin kullanıma sunulması yüksek teknolojilerin birer eseri olarak sayılabilir. 2020 yılına gelindiğinde çok daha yüksek standartlar da gelişmeler olacağı söylenebilir. Bunlardan ilk sırada yer alan da hiç kuşkusuz yapay zekâlardır. Birçok alanda kendini gösteren yapay zekâlar bu alanda kafa yoran kişileri de ikiye bölmüş durumdadır. Bunun yanında çok daha farklı ve hayat kalitesini yükselten yenilikleri görmek mümkün oluyor. Teknoloji haberleri kapsamında sayılabilecek olan bu yeniliklerden bazıları ise şunlardır.

Yapay Zekâların İnsan Hayatına Girmesi

Yapay zekâlar önceden bilim kurgu filmlerinde rastlanan fikirler olsa da artık bunların bir fikirden ibaret olmadığını görebiliyorsunuz. En iyi teknolojiler arasında yer alan yapay zekâların insanlık için iyi mi kötü mü olacağı farklı çevrelerce tartışılmaya devam ederken bu alanda her geçen gün bir adım daha öne gidiliyor. Hem ticari hem de sosyal alanda çok fazla kullanılan yapay zekâlar genelde bilgisayar ve telefonlarda önemli birer özellik haline geliyor. Bu özel yazılımlar 2020 senesinde daha da gelişmiş bir şekilde karşınıza çıkacaktır.

Otonom Sürüş Özellikleri

Otomobillerde yaşanan gelişmeler de yabana atılmaması gerekenler arasında bulunuyor. 2020 yılında otomobiller de otonom sürüş özellikleri son derece öne çıkacak yenilikler arasında yerini alıyor. Her ne kadar bu araçlar hemen trafiğe çıkmasa da çalışmalar her geçen gün daha da gelişme gösteriyor. Otomatik olarak frenleme sisteminin bulunması ya da şerit değiştirme gibi özellikler ile kişiler daha konforlu araçlara kavuşabilme lüksü yaşayacaklar. Bu özellikler aynı zamanda çok farklı araçlara da yansıyacaktır.

5G Teknolojisi

2019 yılında kullanılmaya başlanan 5G teknolojisi 2020 yılında da son derece popüler bir teknoloji olacaktır. Türkiye’de hala kullanılmayan bu teknoloji özellikle 2020 yılının en yaygın teknolojileri arasında yerini alacaktır. Çok daha hızlı şekilde veri alıp göndermeye yardımcı olacak şekilde yapılandırılacak olan bir teknolojidir.

Bilgisayar Görüşü

2020 yılında yaşanacak gelişmeler içerisinde yer alan bilgisayar görüşü birçok araç ve cihaz üzerinde kullanılmaya başlanacak teknolojiler arasında bulunuyor. Bu teknoloji bilgisayar ya da çeşitli sensörler yardımı ile toplanan görsel görüntülerden çeşitli yerleri ve nesneleri tanımlayabilen bir teknolojidir. Google Görsel Araması kullanılarak çalışması planlanmaktadır. Son derece ileri teknolojiler olan bilgisayar görüşü birçok farklı tehlikeyi önceden fark ederek insanları ciddi sorunlardan koruyacak şekilde tasarlanmaktadır.

Wi- Fi 6 Yeniliği

Hem ev hem de ofis ortamları için daha iyi standartlarda bir bağlantı için Wi- Fi 6 önemli bir destek sunacak. Yeni bir teknoloji olarak değerlendirilen Wi- Fi 6 2020 yılında insanların hayatına girerek internete bağlanma konusunda son derece yeni nesil fırsatlar sunacak. Diğer bağlantı türlerinden 3 kat daha hızlı indirme imkânı sunması sayesinde tek bir dağıtıcı üzerinden çok daha fazla cihaz bağlanabilme imkânı bulacaktır. Bunun yanında özellikle iş yerlerinde bu yenilik sayesinde çok daha hızlı şekilde veri aktarma imkânı bulunacak ve akış daha net sağlanabilecektir.

Sanal Asistanlar

2020 yılında popüler hale gelebilecek olan yenilikler arasında sanal asistanlar da önemli bir yer edinecek. Birçok kişinin kullanmaya başlayacağı sanal asistanlar şuanda cep telefonlarında az çok kullanılsa da bu ilerleyen süreçte çok daha önemli bir yer bulacak. Şuan bile kullanılan asistanlar çeşitli bakımlardan önemli yararlar sunarak insanlar için önemli birer destekçi haline gelmiş durumdalar.

Teknolojiyi yakından takip eden binlerce kişi bulunuyor. Teknoloji rehberi kapsamında derlenen bilgilere ulaşmak son derece kolaydır. Aradığınız tüm bilgilere ulaşmak ve güncel teknoloji ve bilim haberlerinden haberdar olmak isterseniz tekno bilim adamı olanaklarından yararlanabilirsiniz. Hemen herkesin takip edebileceği bu platformda teknoloji meraklılarının aradığı her detay yer alıyor. Sizler de teknoloji ile ilgili tüm bilgileri araştırmak istiyorsanız ve yeniliklerden haberdar olmak istiyorsanız https://www.teknobilimadami.com adresinden yararlanabilirsiniz.

2020 Yılında Çıkacak En Yeni Teknolojiler Nelerdir?

Coronavirus (Covid-19)

  • 13,141,065Coronavirus Vaka Sayısı
  • 573,319Ölü Sayısı
  • 4,906,960Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 21:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar