Antalya'Da Çit Yapım Firması

Çitler son dönemde hem güvenlik amaçlı hemde bulunduğu yerin dekoratif görüntüsünü düzenlemek için kullanılan panel ya da çim olarak kurulan tellerdir. Park ve bahçelerde, mekânlarda, açık ya da kapalı alanlarda güvenliği sağlamak için kullanılmasının yanı sıra göz zevkine de hitap etmek amaçlı tercih edilmektedir. Panel çitler elektrostatik boya ile boyanmasından önce mutlaka galvaniz ile kaplanmaktadır. Dekora göre ve kullanılacak ortama göre desen ve rengi seçmek müşterinin isteğine göre şekillenir. Yeşil mavi ve beyaz renkler çok tercih edilmekte ve genelde panel şeklinde üretilen çitler tercih edilmektedir. Antalya çit isteklerinizi karşılamak için hizmet vermektedir.

Çit Kullanım Alanları Ve Amaçları

Çitler kullanım amacı olarak koruma için yapılmıştır. Nadiren de olsa dekor amaçlı kullanılsa da asıl amacı güvenliği sağlamaktır. Çevresini ve malını bulunduğu yeri korumak isteyen kişiler genellikle panel çit tercih ederler. Panel çit ve diğer çitler koruma altına almak için kullanılır ki bazen de ihtiyaç dışı olarak dekoratif süslemelerde parklarda da çim ile yapılan çitler kullanılmaktadır. Antalya çit tel bu konuda size profesyonel hizmet vermek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bina çevresi, yeni yapılan sitelerde, karayollarında ihtiyaç durumunda, park ve bahçe güvenliğini sağlamak için kullanılmaktadır.

Çitlerin Teknik Ve Kullanım Özellikleri

Çitlerin kullanım yerine göre ve amaçlarına göre özellikleri değişir ve fiyatını da etkilemektedir. Başlıca değişen özelliği tel kalınlığıdır. Dört milimden başlayıp beş milime kadar altı ayrı kalınlığı vardır. Tercihe be kullanılacak mekâna göre kalınlıklar değişir ve fiyatı da aynı oranla etkilemektedir. Çitlerin üzerinde bulunan gözlerde değişiklik göstermektedir. Bu gözler 5 ile 15 cm aralığında olup değişiklik gösterir. Panel çitlerde özellikle güçlendirmek için büküm yapmak gereklidir. Bu özelliği için kullanılacak olan çubuk sayıları da değişiklik gösterir ve 1 ya da 2 çubuk ile büküm gerçekleşir. Panel çit ve çim çit içinde standart uzunluk iki buçuk santimetredir. Kullanılacak yere göre üretilen ve değişiklik gösteren uzunluk 200 cm kadar uzar ve buna göre üretim yapılır. Yükseklik için ise 50 cm den başlayıp 5 boyut mevcuttur ve yüksekliği 200 cm e kadar üretim yapılmaktadır. Çitler portatif olarak yapılır dilediğiniz yere montajı gerçekleşmektedir. İhtiyaç durumunda sökülüp farklı bir yere montajı kolaylıkla yapılabilir. Şap ya da beton üzerine matkap yardımı ile delikler açılarak oraya montajı yapılıp kolayca kullanıma hazır hale getirilir. En dikkat edilmesi gereken montaj sırasında Çelik dübeller ile delinirken direkler arası 2.46 cm olmasıdır. Aksi takdirde montaj sağlam ve düzgün yapılamaz ilerleyen dönemlerde montaj bittikten sonra sıkıntılar yaşanması olasıdır.

Çim Çit Ve Panel Çit Çeşitleri

Panel çitler genelde kullanım yerleri mekânlar ve güvenlik amaçlı önlem alınması gereken yerlerde kullanımı gerçekleştirilir ona göre montajı yapılır. Çim çitler ise genellikle halı saha yapımında kullanılan çim yüzeylerden çok da farkı olmadan dekor amaçlı kullanılır. Çim gibi yerde kullanılmaz ve kullanımı da önerilmez. Tel örgü yüzeylere panel çitlerin üzerilerine kolayca uygulanıp zahmetsiz ürün niteliği taşımaktadır. Çim çitler genel olarak halı gibi sarılıp uzunlukları 10 metre olarak üretimi yapılır. Çim çit yükseklikleri 50 cm den başlayıp 200 cm e kadar çıkıp panel çitle aynı özelliklere hemen hemen sahiptir. Çim çitler açık alanlarda kullanıldığı için özel güneşten korunma özelliği ile kuvvetlendirilmiştir ve PVC den üretimi yapılır.

Çit Kullanım Avantajları

Ortamdaki ışığı ve güneşi kesmeden kullanılması açısından avantajlarının ilk sırasında sayılabilir.  Sarmaşık ağaç ve peyzaj teknikleri ile kapatabileceğiniz için dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz. Montajı çok kolay olduğu için her hangi bir bakımda gerektirmediğinden tercih edilebilir. Paslanmaz galvanizden üretimi yapıldığından her yerde rahatlıkla kullanılıp dış etkenlerden etkilenmektedir. Kullanımı için en avantajlı kısmı dış etkenlerden etkilenmediği için en az 20 senelik ömrü bulunduğundan uzun ömürlü kullanımı vardır. Montajları kolay olduğu için herhangi bir destek almadan kişi kendisi bile taşıma yapıp başka bir alana kurulum sağlayabilir. Bakım gerektirmediği için ilave masrafı yoktur. Eğer ufak tefek gevşemeler olduğu zaman vidaları bir alet yardımı ile kendiniz sıkabilir ve bakımını yapabilirsiniz. Antalya çit olarak tüm güvenlik önlemleri ve dekorasyon için kaliteli malzemeler ile üretilmiş ürünlerimizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. https://www.antalyacit.net/ internet sitemizden ürünleri görüntüleyip detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Antalya'Da Çit Yapım Firması

Coronavirus (Covid-19)

  • 752,854Coronavirus Vaka Sayısı
  • 36,230Ölü Sayısı
  • 158,769Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 20:10

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar