Hanta virüs belirtileri son dakika haberi: Hantavirüs nasıl bulaşır, belirtileri nelerdir? Covid-19 ile benzerlikleri var mı?

Corona virüsünden sonra hanta virüsü Çin'de can aldı. Edinilen son dakika bilgisine göre; enfeksiyonel hastalıklar arasında yer alan bu virüs kemirgenler aracılığı ile bulaşan ve bu kemirgenlerin dışkı, idrar ve tükürüklerinde bulunan zoonatik virüsler olarak biliniyor. Solunum yolu ile de bulaşma riski olan yeni virüsün Çin'de can almasının ardından tehlikeli olabileceği söyleniyor. Otobüste seyahat ettiği belirlenen adamın ölümünün ardından diğer 32 yolcuya da bulaştırdığı düşünülerek test yapılmıştı. Öte yandan corona virüs yeni tip adıyla Covid-19 ile benzerlikleri olup olmadığı merak edilirken uzmanlar, sağlıklı bireylerin hanta virüse maruz kaldıklarında HPS riski altında olduğuna vurgu yapıyor. Buna göre; hantavirüs belirtileri nelerdir? Hanta virüs nasıl bulaşır? İşte son dakika detayları!
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Hanta virüs belirtileri son dakika haberi: Hantavirüs nasıl bulaşır, belirtileri nelerdir? Covid-19 ile benzerlikleri var mı?

Coronavirus (Covid-19)

  • 1,093,887Coronavirus Vaka Sayısı
  • 58,752Ölü Sayısı
  • 228,104Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 00:45

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar