MEHMET BARLAS: İlahi eşitlikte tüm insanlar ölümlüdür... Salgın geldi mi prens Charles bile buna yakalanır

Eşitlik hayali bir özlemdir insanlık için. Zenginle yoksulun ya da güçlü ile güçsüzün eşit olmaları ne kadar mümkündür ki? Ama bir de ilahi eşitlik var... Bu tür eşitlikte tüm insanların ölümlü oldukları öncelikle vurgulanır. Ayrıca bulaşıcı hastalıklar karşısında genel olarak virüsler sınıf ve mevki farkı gözetmeksizin insanların vücutlarına girerler. Burada sadece doktorların önerdikleri önlemleri alanlar, daha fazla eşit olurlar...
Prens Charles
Söylediklerimizin, yani bulaşıcı hastalıklar karşısında sınıf ve mevki farkının olmadan bütün insanların eşit olduklarının son kanıtı İngiltere tahtının veliahdı Prens Charles'ın da koronavirüs hastalığına yakalanmış olması değil midir?
Annesi 93 yaşında
93 yaşındaki annesi Kraliçe Elizabeth ve 98 yaşındaki babası Prens Philip sağlıklarını korurken, 71 yaşındaki Chares'ın hastalığa yakalanmış olması, kaderin acı bir şakasıdır da... Gerçi Charles bu hastalığa yakalanmamak için dikkat de ediyordu. Karşılaştığı insanların elini sıkmak yerine, Hint usulü iki elini birleştirip çenesine götürerek ve eğilerek selam veriyordu. Kalabalıklara girdiğinde insanlarla arasına mesafe koymaya çalışıyordu. Ama demek ki bunlar işe yaramadı... Koronavirüsü yoksul ve güçsüz insanların vücutlarına nasıl girdiyse, Prens Charles'a da aynı şekilde girdi.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MEHMET BARLAS: İlahi eşitlikte tüm insanlar ölümlüdür... Salgın geldi mi prens Charles bile buna yakalanır

Coronavirus (Covid-19)

  • 1,200,372Coronavirus Vaka Sayısı
  • 64,672Ölü Sayısı
  • 246,174Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:10

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar