Kılıçdaroğlu'ndan, siyasi partilere koronavirüs mektubu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti liderlerine koronavirüs salgınına karşı alınacak önlemler ve dayanışma çağrısı içeren bir mektup gönderdi.

Kılıçdaroğlu, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile AKP, MHP, HDP, Türkiye İşçi Partisi, BBP, Vatan Partisi, DSP, SOL Parti, EMEP, TKP, BTP, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi Genel Başkanları’na gönderdiği mektupta, “Ülkemiz ve dünyamız Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele etmektedir. Bilineceği üzere bu salgın, gerekli önlemlerin alınmaması halinde ekonomik ve sosyal hayatımız üzerinde yıkıcı etkiler yaratma potansiyeli taşımaktadır” görüşüne yer verdi.

CHP'den 13 maddelik çözüm önerisi

CHP Merkez Yönetim Kurulu tarafından salgınla mücadele ve çözüm yolları üretmek üzere 3 ayrı komisyon kurulduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, mektuba partisinin 13 maddelik çözüm önerisini programını da ekledi. Kılıçdaroğlu, “Yaşadığımız bu zor günleri, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde ve güçlü bir toplumsal dayanışma ile aşacağımıza inanıyorum” mesajını iletti.

Kılıçdaroğlu'ndan, siyasi partilere koronavirüs mektubu Kılıçdaroğlu'ndan, siyasi partilere koronavirüs mektubu

Coronavirus (Covid-19)

  • 1,347,235Coronavirus Vaka Sayısı
  • 74,767Ölü Sayısı
  • 286,234Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 07:05

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar