EMİN PAZARCI: Virüsten tehlikeli…

Ülkede seferberlik hali var. Devlet-millet el ele, çırpınıyor herkes. Gazetelere “Evde kal, sağlıkla kal” ilanları veriliyor.

Aşısı da ilacı da yok çünkü bu illetin. Bulaşmasını engellemenin en etkili yolu, sosyal hareketliliği azaltmak ve hastalarla sağlamlar arasındaki tecridi sağlamak! Bunu ne kadar etkili yaparsak, o kadar çabuk atlatırız sıkıntıyı.

Ama ciddi engeller var önümüzde. Bazı hastalıklı çevreler, korona ile mücadeleye savaş açmış durumda. Yaşadığı evi ateşe vermeye çalışan hain evlat gibiler. Her şeye olumsuz kulp takmak için çırpınıp duruyorlar…

Devlet ve işin uzmanları “evde kal” çağrıları yaparken, onlar, “Evde oturana kimse para vermez” haberleri yapıyorlar! “Ne yiyecek bu insanlar?” diyerek mücadeleyi sekteye uğratmaya çalışıyorlar!

Devlet, evde kalanlar ve evde kalmasını istediği 65 yaş üstü insanlarla ilgili tedbir üstüne tedbir alıyor. Ama onları görmüyorlar. Nerede istismar edilecek bir nokta var, onun üzerine gidiyorlar. Yaraları kaşıyıp kanatmak için çırpınıyorlar.

Kucağımızda oturup sakalımızı yolmaya çalışanlar bunlar!


***
Öylesine kötü niyetliler ki!..

Hem “Ne yiyecek bu insanlar?” diyorlar; hem de sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerektiğini söylüyorlar. Maden ocakları ile ilgili olarak “Üretim dursun, önce sağlık” başlıkları atıyorlar.

Olaylara sadece karalama amaçlı baktıkları için derin çelişkiler içindeler!

Sanki el ele vermiş, koronavirüsle birlikte çalışıyorlar. Alınan tedbirleri sekteye uğratmak için çırpınıyorlar. İçişleri Bakanlığı, genelge yayınlayıp toplu taşım araçlarında sosyal teması azaltmaya çalışıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise sefer sayılarını kısıtlıyor. Halkı kucak kucağa işe gidip gelmeye zorluyor.

Devlet seferberlik ilan edip, kamu çalışanlarının görevlerinde değişiklikler yapıyor. Bunlar, adı sanı, kim olduğu belli olmayan kamu görevlileri adına gazetelerde “Bizi ölüme gönderiyorlar” manşetleri atıyorlar.

Yetmiyor, doktorların ve sağlık çalışanlarının şevkini kıracak haberler yapıyorlar. Felaket tellalı gibiler. Tek bir olumlu söz çıkmıyor ağızlarından
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

EMİN PAZARCI: Virüsten tehlikeli…

Coronavirus (Covid-19)

  • 59,516,610Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,402,042Ölü Sayısı
  • 16,956,792Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar