İnfaz düzenlemesi Meclis'e sunuldu

AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan infaz düzenlemesiyle ilgili TBMM'de açıklama yapıyor.

AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Teklifin görüşmelerine gelecek hafta salı günü başlanacak.

AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan infaz düzenlemesiyle ilgili TBMM'de açıklama yapıyor. Açıklamadan satırbaşları şöyle:

Toplum vicdanını yaralayan cinsel suçlar, uyuşturucu madde suçları, kasten adam öldürme, kadına karşı şiddet ve terör suçları, kapsamın dışına çıkarılmıştır.

Çıkar amaçlı suç örgütü kuranlarla ilgili cezalar artırılıyor. Çıkar amaçlı suç örgütü kuran ve yönetenlerle ilgili Ceza Kanununda var olan düzenlemede çok düşük ceza öngörülmektedir. Bunun tavan ve taban oranını ikişer yıl artırıyoruz.

Açık cezaevinde cezasını çeken hükümlülere ev hapsinin önü açılıyor. İki kez de Adalet Bakanlığına uzatma yetkisi veriyoruz. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 ay evlerinde cezalarını çekebilecekler. Yaklaşık 90 bin kişi bundan yararlanabilecek.

65 yaşını doldurmuş yaşlılar, 0-6 yaş arası çocuğu bulunan kadınlar ve adli tıp raporu çerçevesinde kendisine bakamayacak durumda olan hastaların belirli şartlarla konuttan infazını mümkün hale getiriyoruz.

İnfaz düzenlemesi Meclis'e sunuldu

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,684,803Coronavirus Vaka Sayısı
  • 352,225Ölü Sayısı
  • 2,901,975Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 06:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar