Özel Web Tasarım Yapan İstanbul Firmaları

İstanbul ilinde, web tasarım işini yapan birçok firma var. Ancak özel web tasarım yapabilen firmaların sayılı olduğunu söyleyebiliriz. Özel web tasarımı ile neyi kastediyoruz?

Özel web tasarım ile müşterinin ihtiyaçlarına uygun ve yenilikçi bir tasarımı kastediyoruz.

Özel olarak yaptırılan web sitelerinde hangi kurallara dikkat edilir. Aşağıda maddeler halinde sıralayarak, konumuzu anlatmaya devam edelim:

  • Öncelikle müşteriden gelen bilgilerin hepsi kaydedilir.
  • Bu bilgiler ekip tarafından analiz edilir.
  • Analiz işleminden sonra iş paylaşımı yapılır.
  • Bir web tasarımının birçok aşaması vardır. Bu aşamalardan her birisi, ekipte konusunda uzman olan kişiler tarafından gerçekleştirilir.
  • Tasarımdaki her bir parça uzmanları tarafından oluşturulduktan sonra birleştirilir.
  • Test yayını gerçekleştirilerek, yapılan çalışmanın kalitesi ölçülür.
  • Son aşama ise müşteriye teslim aşamasıdır.

Acarnet Web Tasarım ajansı olarak yukarıda sıraladığımız unsurları ve daha fazlasını gerçekleştiriyoruz.

Ekibimizde; SEO uzmanı, art direktör, yazılım uzmanı, UX ve UI tasarım uzmanı, sosyal medya uzmanı ve ekip lideri yer alıyor.

Yazılım uzmanımız, müşteriden aldığı bilgilerle, tek bir kod satırı dahi fazla olmadan çalışmasını gerçekleştiriyor. Tabi ki çalışmalarını yaparken, ekibin diğer üyeleri ile de koordineli bir şekilde çalışıyor.

UX ve UI tasarım uzmanları, sitedeki resimlerin ve videoların ne olacağına ve nasıl yerleştirileceğine karar veriyorlar. Aynı zamanda hedef kitledeki insanların neler isteyebileceğini analiz ediyorlar. Sitenin yapısal bütünlüğünün ve sayfaların birbirleriyle uyumlu olmasını sağlamak için çaba gösteriyorlar. Kullanıcı alışkanlıklarını analiz ederek, en iyi işi çıkartmaya çalışıyorlar.

 

SEO uzmanı müşterinin nasıl bir çalışma istediğini tespit ediyor. Yazılım uzmanının yaptığı sayfa çalışmalarını kontrol ederek, arama motorlarına uyumlu olup olmadığını kontrol ediyor.

Art direktör tasarımdaki renklerin ve yerleşimin uyumlu olup olmadığını inceliyor. Sanatçı gözüyle tasarımı gerçekleştirilen sayfaların estetik açıdan uyumlu olup olmadığını kontrol ediyor. Bu işi yaparken, müşterinin de bu uyuma katılmasını sağlıyor. Yani müşterinin de görüşlerini alarak, çalışmaya son şeklini vermeye çalışıyor.

Sosyal medya uzmanı, yapılan çalışmanın sosyal medya ortamlarında paylaşılacak düzeyde olup olmadığına bakıyor. Gerekirse ilave sayfaların oluşturulmasını sağlıyor. Müşteri ile iletişime geçerek, ne ve nasıl olması gerektiğini söylüyor. Bu konuda müşterini de özel isteklerini dikkate alıyor.

 

Ekip lideri tüm bu süreçlerde, ekibin uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Herhangi bir aksilik durumunda, ekibin koordinasyonunu sağlayarak, çalışmasının kesintisiz ve verimli olmasını sağlıyor.

Görüldüğü gibi özel web tasarımında hem müşteri, hem de bu işi gerçekleştiren ekip aktif bir rol sergiliyor.

Acarnet Web Tasarım firması olarak özgün web tasarım çalışmalarımızı yukarıda sıraladığımız olgulara göre gerçekleştiriyoruz.

Özel Web Tasarım Yapan İstanbul Firmaları

Coronavirus (Covid-19)

  • 33,541,701Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,006,072Ölü Sayısı
  • 7,667,064Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar