Özel Tasarım Prefabrik Evler

Prefabrik evler, günümüzde inşaat sektöründe en çok tercih edilen hafif yapı sistemleri olarak parlayan yıldızıdır. Prefabrik yapı sistemlerinde, fabrika ortamında hazır olarak üretilen bileşenler, kurulumu yapılacak yerde birleşim elemanları (bulon, vida vb.) yardımıyla montajlarının yapıldığı sistemlerdir. Prefabrik yapı sistemlerinde, yapıyı oluşturan elemanlar fabrikasyon ortamında üretildiğinden betonarme yapı sistemlerine göre hem daha ucuz hem de hafif yapılardır. Bir yapının hafif olması deprem riskini azaltıcı bir sebeptir. Çünkü yapının ağırlığı arttıkça bir enerji olan deprem, yapıya etki ettiğinde, yapı deprem enerjisini kendi ağırlığıyla deprem yüküne çevirir.

Yapının ağırlığı arttıkça deprem yükü de beraberinde artmakta ve depremin vereceği hasar düzeyi de beraberinde artmaktadır. Prefabrik ev, hafif bir yapı olduğundan deprem riskini azaltıcı rolü bulunmaktadır. İzmir prefabrik ev sitemlerinin kurulmasında firmamız, istediğiniz ölçülerde özel tasarım prefabrik evlerin inşası konusunda her türlü desteği vermeye hazırdır.

Prefabrik Evlerin Avantajları

Prefabrik evlerin birçok avantajı bulunmaktadır. Avantajlarından dolayı birçok alanda prefabrik yapı sistemlerinin kullanımı yaygınlaşmaktadır. Prefabrik evlerin avantajları şunlardır;

  • Prefabrik ev sisteminin taşıyıcı elemanları ve tamamlayıcı elemanları fabrikasyon üretimi olduklarından istenilen alana kurulumları rahatlıkla yapılabilmektedir. Parçaları modüler olduğundan, istenilen büyüklükteki bir ev için, parçaları istenilen ebatlarda üretilebilmektedir.
  • Hafif yapılar dolduklarından depremin en az etkilediği yapılardır. Betonarme ya da çelik bir yapıya göre daha az maliyetlidirler. Su basmanı hariç, evin inşasında beton kullanılmaz.
  • İstenilen şekilde özel tasarım şeklinde evlerin inşa edilmesine olanak tanır. Bir evde bulunması gereken konfor ve estetiklik en üst düzeydedir.
  • Bir evde bulunması gereken her türlü ses, ısı, su yalıtımı yapılabilmektedir. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanmaktadır.
  • Yapıyı oluşturan parçalar modüler olduğundan ev tasarımında sonradan değişiklik yapılmak istendiğinde rahatlıkla sökülerek ilave ekler yapmak mümkündür. Bunun dışında istenildiğinde evin tamamı başka bir yere taşınabilmektedir.
  • Kullanım ömürleri bakımından kaliteli işçilik, uygun malzeme ve tekniğine göre inşası yapıldığında ortala 50 yıl ile 70 yıla kadar kullanılabilmektedir. Zamanla oluşan deformeler giderildiğinde 100 yıla kadar kullanılma imkânı bulunmaktadır.

Prefabrik ev İzmir ve prefabrik ev Uşak illerinde faaliyet gösteren firmamız, en kaliteli malzeme, işinde uzman personelimiz ile en iyi işçilikle uzun ömürlü ve birçok avantajlarıyla sizlere özel prefabrik ev inşa ediyoruz.

Prefabrik Yapı Sistemlerinin Kullanım Alanları

İnşaat sektöründe, son yıllarda en çok tercih edilen hafif yapı sistemleriyle inşa edilen prefabrik evlerin inşası giderek artmaktadır. Daha düşük maliyetle kullanım ömrü uzun olan bu evlerde, rahat ve konfor bir arada sunulmaktadır. Prefabrik yapı sistemlerinin kullanıldığı alanlar: yemekhane, yatakhane, villa yapımı, anakent evler, ev yapımı, bağ evleri, şantiye ofisi ve şantiye eklentileri, fabrika ve müştemilatları, kooperatifler, güvenlik kulübeleri, gişe, büro, taksi-dolmuş durakları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Firmamız; İzmir ve Uşak illerinde prefabrik ev yaptırmak isteyenlere yardım etmeye hazırdır.

Gelişen teknolojiyi hizmet etmekte kullanan ve inşaat sektöründe bütçeye uygun ve teknik açıdan profesyonelliği ön planda tutan firmamız, İzmir ilinde olduğu gibi Uşak prefabrik ev tasarımı ve kurulumu konusunda başvurulacak ilk adrestir.      

Özel Tasarım Prefabrik Ev Firması

Hangi firmadan prefabrik ev yaptırmak istemeniz en önemli hususlardan biridir. Çünkü son yıllarda inşaat sektöründeki baş döndüren hızlı gelişmeler bağlı olarak, piyasada yapı inşaatı konusunda birçok firma ortaya çıkmıştır. Maalesef birçok firma, sadece daha fazla para kazanmak düşüncesiyle hareket ettiklerinden, inşa ettikleri prefabrik yapı sistemleri teknik açıdan uygunsuz ve kullanım açısından birçok problemi içerisinde barındıracak şekilde kurulumları yapılmaktadır.

Firma olarak, % 100 müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışan, amacımız yalnız para kazanmak değil ve en önemli hedeflerimiz prefabrik ev tasarımı ve inşası konusunda sektörde tavsiye edilen bir firma olmak ve müşterilerimizin güvenini kazanarak, en uygun maliyetle en kaliteli prefabrik ev inşa etmektir. Bizlere ulaşmak, hakkımızda bilgi sahibi olmak ve projelerimiz görmek için web sayfamız olan https://www.sumercanlar.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Özel Tasarım Prefabrik Evler

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,689,212Coronavirus Vaka Sayısı
  • 352,294Ölü Sayısı
  • 2,904,647Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar