Dayanıklı ve Kullanışlı Silikon Fitil

Silikon inşaat sektöründe kapı ve pencerelerin duvara tam oturması için aralara dolgu olarak yapılır. Silikon fitilin birçok avantajı vardır. Bazı zamanlarda yalıtım malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Kolay kullanımı ve birçok avantajı ile çok yaygındır. Sıkıştırılma özelliği ile dar boşluklar bile rahatça kullanılabilmektedir. Silikon fitil çok amaçlı olarak kullanılır. Öncelikli olarak alanın temizlenmesi silikonun verimini arttıracaktır. Silikon yapılacak yerin temiz olması silikon fitilinin işlevselliğini arttıracaktır. Kapıların, pencerelerin, dolapların ve daha birçok ürünün sabitlenmesi, ortamın yalıtılması gibi bir çokişte kullanılmaktadır. Endüstriyel alanda güçlü bir yalıtım malzemesi olan silikonlar ısı yalıtımı, su geçirgenliği gibi avantajları vardır. Daha birçok avantajı bulunan bu ürünün günümüzde kullanıcı sayısı oldukça fazladır.

 

Silikon Fitilin Özellikleri

 

Dayanıklı ve kullanışlı olması nedeni ile endüstri sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Kullanıldığı hammaddelerinin kaliteli olması nedeni ile karbon ve oksijene karşı dayanıklılık özelliği göstermektedir. Kişinin istediği üzerine farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Bir çok kullanım alanı bulunan silikon fitiller conta, boru üstleri gibi farklı yerlerde de kullanılmaktadır. Sadece endüstri ve inşaat sektöründe değil gıda ve depolama sektöründe de en önemli malzemelerden birisidir. Sıcağa dayanıklı olması nedeni ile gıda depolamada büyük avantaj sağlamaktadır. Isıya dayanıklı silikon fitil, gıdanın bozulmadan soğuk veya sıcak bir şekilde kalmasını sağlamaktadır. Hafif bir yapısı olduğu için yük aktarılmadan kullanılabilmektedir. Fabrikalarda buharlı makinalar veya sıcak çalışan makinalar da güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Dış görünümü de görüntü kirliliği oluşturmayan bu ürünün bu kadar çok avantajı olması nedeni ile kullanımı yaygınlaşmıştır.

 

Uygun Fiyata Yalıtım

 

Silikon fitil conta avantajlarına ve dayanıklılığına baktığımızda en kaliteli yalıtım malzemelerinden birisidir. Fiyatının da çok uygun olması kullanım alanını genişletmiştir. Isıya, neme karşı dayanıklı olması, mekanın ölçülerine göre ayarlanabilmesi, estetik olarak güzel görünmesi gibi yapısal ve fiziksel özellikleri ile çok uygun fiyatlara satılmaktadır. Elbette ki ölçülere göre fiyatları değişiklik göstermektedir. Fabrikalarda, evlerde, işyerlerinde pencere, kapı, mutfak dolabı aralarına yerleştirerek sabitleme görevi de yapmaktadır. Bu kadar kullanışlı olmasının yanına piyasada çok uygun fiyata satışa sunulmaktadır.

Dayanıklı ve Kullanışlı Silikon Fitil

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,689,212Coronavirus Vaka Sayısı
  • 352,294Ölü Sayısı
  • 2,904,647Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar