Zolotaya Korona (Золотая Корона) İle Para Transferi Nasıl Yapılır?

Kartsız para göndermenin kolay yolu olan sistem ile para transferi hem hızlı hem de güvenlidir. Para gönderimi yapmak için banka yada ödeme merkezine gidildiğinde yapılacak ilk işlem kimlik belgesi sunularak paranın gönderileceği ülke ve şehir görevliye söylenir. Sonra alıcı ve satıcının telefon numaraları ile alıcının adı görevliye bildirilir. Gönderilecek para birimi ile alıcının alacağı para birimi görevliye iletilerek belgelere yazılır.

Görevli tarafından doldurulan Belgeler imzalanıp para kasaya yatılır ve işlem tamamlanır. Para transferi yapılan ülkede alıcı transfer merkezine giderek parasını kolayca alabilir.

Diğer taraftan sistemin verdiği hizmetler arasında kredi verme ve kredi geri ödemesi de oldukça hızlıdır. Günün her saati kredi geri ödemesi yapılabildiği sistem ile kredi almada oldukça hızlıdır. Kredi başvurusunun yapılmasının ardından başvuru hemen işleme alınarak kısa süre içinde sonuçlandırıp ödeme yapılmaktadır. Kredi ödemelerinde ayrıca komisyon alınmaz. Sistemin mobil uygulaması üzerinden de kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Kredinin geri ödenmesi ve olumlu sonuçlanan kredi sisteme üye olan bir hizmet noktalarında yapılabilmektedir. Hizmet noktalarında kredi ödenebilir ve yine tamamlanan başvurunun kredisi nakit olarak banka ve transfer merkezlerinden alınabilmektedir.

Ayrıca kredinin geri ödeme ve para çekilmesi sırasında görevlilere pasaport ve kredi alınan kurumun isminin belirtilmesi gerekmektedir. Gerekli görülmesi durumunda görevli kredi sözleşme numarası yada hesap numarası isteyebilmektedir. Ödemeler sisteme üye olan bankalar ile transfer merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

3D güvenlik protokolü ile çalışan sistem uluslararası güvenlik sistemine dahil olup işlemler güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Sistem üzerinde kart kullanıcılarına isimsiz kart kullanma yasağı bulunmayıp, kullanıcılar kartın tahsis ettiği kurallara uymak zorundadır.

Zolotaya Korona (Золотая Корона) İle Para Transferi Nasıl Alınır?

Öncelikle adına para transfer edilen kişinin bulunduğu ülkede para alma yasağı bulunmaması gerekmektedir. Yani parayı çekecek kişi hakkında parayı almasında bulunduğu ülkenin kanunları ve uluslararası kanunlarda para alma engeli bulunmaması gerekmektedir.

Hakkında para alma yasağı yada para alma engeli bulunmayan kişiler gelen paralarını kolayca üye bankalar yada transfer merkezlerinden kolayca alabilmektedir.

Zolotaya Korona (Золотая Корона)ile gelen parayı almak için herhangi bir havale numarasına ihtiyaç yoktur. Alıcının parayı transfer etmesinin ardından otomatik olarak bulunulan ülkeye göre sistem kontrol numarası bulunan bilgilendirme mesajı gönderebilir. Bununla birlikte gönderici tarafından para transferine ilişkin çağrı iletilebilir.

Para transferi bilgisinin alınmasının ardından alıcı pasaport yada kimlik kartı ile birlikte Zolotaya Korona İstanbul Şubeleri yada transfer merkezlerine giderek parasını alabilmektedir. Alınacak olan para birimi gönderici tarafından belirlendiği için para biriminde ayrıca müdahalede bulunulamamaktadır.

Marina Para Transfer Merkezi İle Güvenli Para Transferi

1994 yılında CFT grup tarafından Novosibirsk'te kurulan Zolotaya Korona (ЗолотаяКорона) ile isme gönderilen transferlerde, alıcı parayı çekmediği süre Marina Para Transfer Merkezi ile yapılan transferlerinde değişiklik yapma imkanı bulunmaktadır.

İstanbul Aksaray’da hizmet veren uluslar arası para transfer merkezlerinden Marina Para Transfer Merkezi Western Union benzeri bir sistem olan Ria Money Transfer sistemini de kullanmaktadır. Bu sistem ile dünyanın her noktasına para gönderilebilmektedir. Yurtdışından gelen paralar da yine transfer merkezinden alınabilmektedir.

 

 

Marina Para Transfer Merkezi

Aksaray Mah. Teceddüt Sk. No:19/2
Fatih/İSTANBUL
+90 532 231 92 08
+90 212 530 04 31
info@zolotayakorona.net
Web: https://www.zolotayakorona.net

 


Coronavirus (Covid-19)

  • 5,686,282Coronavirus Vaka Sayısı
  • 352,227Ölü Sayısı
  • 2,903,267Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 07:50

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar