ABBAS GÜÇLÜ: Korona değil, ihmaller öldürür!

Sokağa çıkma yasağına rağmen, 10 yaşındaki çocuğunu sokağa çıkartan baba, görevliler kendisini uyarınca, “Çocuk benim değil mi, ölürse ölür, size ne” demiş!

Dolmuşlar, kahvehaneler hâlâ dolu dolu. Bütün bunlar bize, “Deprem değil, ihmaller öldürür” sözünü anımsattı. Sanki koronada da durum farklı değil!

Koronavirüs hepimize çok çektirdi ama aklını başına getirdi. Hâlâ gelmeyen varsa, onlar için gerçekten de yapacak bir şey yok demektir... Bu arada öğrendik ki paraymış, güçmüş, şöhretmiş, hepsi yalanmış!

Paran varsa, hadi harca harcayabiliyorsan. Güçlü ve şöhretliysen hadi meydan oku o zaman koronaya!

Kullanılmadığında hiçbir işe yaramayan petrol gibi, akıllı teknoloji üretenlerin maske karşısındaki şaşkınlığına da şahit olduk!..

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak söylemi daha şimdiden bir slogan olmanın çok ötesine geçti. En temel hakkın yaşam hakkı olduğunu herkes bilir ama hiç kimse ciddiye almazdı ama gördük ki sağlık yoksa gerisi hikâye!

Yaşam hakkından sonra gelen en temel hakkın eğitim olduğunu da hepimiz çok iyi biliyoruz ama hâlâ onu da ciddiye alan yok.

Sınav odaklı eğitim sisteminin nasıl çöktüğünü eğer şimdi de göremediysek, bir daha hiç göremeyiz.

Koronayla birlikte, sanal güçlerin değil, maske gibi en ufak ve en basit ürünlerin bile ne kadar önemli olduğunu anladık.

Evlere kapanınca, anladık ki, birileri üretmezse, biz tüketmeyeceğiz! Bu yüzden üretmekten, asla vazgeçmemeliyiz.

Peki, o üretenler kim oldu? Sınav şampiyonaları mı yoksa bir mesleğe gönül verip, onu en iyi şekilde yapanlar ve sınavlarda iyi puan alamadı diye değersizleştirdiklerimiz mi?

Evde, düşünmek için çok vaktimiz var. Neler olur, düşünmeye biraz daha zaman ayıralım ama bu kez, biraz farklı düşünelim!..
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

ABBAS GÜÇLÜ: Korona değil, ihmaller öldürür!

Coronavirus (Covid-19)

  • 6,056,021Coronavirus Vaka Sayısı
  • 367,305Ölü Sayısı
  • 3,007,147Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 14:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar