EKREM KIZILTAŞ: Klinik vakalar!..

Ülke genelinde merkezi hükümetin kontrolünde sürdürülen yeni tip korona virüsle salgınıyla mücadelede, kişi ve kuruluşların neleri yapması ve neleri yapmaması gerektiği üç aşağı beş yukarı belli.

Yapılanlara ek olarak, şu veya şunlar da yapılırsa daha iyi olur diyebilecek kişi ve kuruluşlarla ilgili iletişim kanalları da açık olduğuna göre, bu türden fikir ve düşünceleri olanlar bu kanalları kullanabilir.

Yeni tip korona ile mücadele sürecinde, alınan kararların sürekli olarak geliştirilmesine hep beraber şahitlik ediyor olmamız da, yöneticilerin konu ile ilgili ciddi fikir ve görüşleri olanlara kulak verdiklerinin en açık göstergesi.

Müzmin muhaliflikleri sebebiyle yapılanları yeterli görmeyenler olduğu, açık bir şey. Sırtlarında yumurta küfesi olmadığı için, atışın serbest olduğunu düşünen bu kesimi belli ölçüde mazur görmek gerektiği söylenebilir.

Ancak, başka ülkelere nazaran oldukça iyi durumda olan korona ile mücadele sürecini, muhtemelen vazifeleri gereği baltalamaya çalışanların varlığı, yöneticilerimiz ve mücadeleyi zor şartlar altında yürüten sağlık çalışanlarımız açısından ciddi bir problem.

Keşke olmasalardı diye düşünebileceğimiz ama her şart altında var oldukları gibi her zaman da –maalesef-, var olacaklarını bildiğimiz bu türden kişilerin yaptıklarına da hep beraber katlanmak zorundayız anlaşılan…


Çünkü akıl, mantık, insaf ve izan gibi bu durumda gerekli her türlü vasıftan uzak olduğu söylenebilecek olan bu kişiler, belli ki vazife edindikleri işin gereğini yapıyorlar.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

EKREM KIZILTAŞ: Klinik vakalar!..

Coronavirus (Covid-19)

  • 6,057,122Coronavirus Vaka Sayısı
  • 367,312Ölü Sayısı
  • 3,007,667Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 14:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar