Ayla Filminin Gerçek Kahramanları

Gerçek Kesitleriyle Ayla'nın Hikayesi

Türkiye, Kore Savaşı sırasında ABD’nin ittifakına üçüncü en büyük katılımcı oldu. Türkiye, Kore'ye kardeş bir ülkedir ve Kore Savaşı'nda 720 Türk askeri öldü.
Kuzey Kore'deki Gunuri Savaşı en sert savaşlardan biriydi ve orada Türk askerleri cesaretlerini gösterdi.
Kore Savaşı’nda ABD’nin emrinde savaşan İkinci Teğmen Süleyman Birbiley şimdi 85 yaşında.
Kore Savaşı yetim "Ayla" yla bir buçuk yıl boyunca savaşta kışlalarında ilgilendi ve 60 yıl sonra onunla tanışmak istiyor.
Ancak, sahip olduğu tek ipucu, o zamanki fotoğrafları ve Türkçe adı olan Ayla. Bu program, Kore Savaşı gazisi Bay Birbiley ve Ayla'nın öyküsünü sunacak ve bunu yaparak, Kore Savaşı hakkındaki gerçeği ve ABD'nin ittifakının savaş için ne anlama geldiğine yeni bir ışık tutacaktır.

 

Turkey was the third largest participant in the U.N. alliance during the Korea War. Turkey is a brother country to Korea, and 720 Turkish soldiers perished in the Korean War. The Battle of Gunuri in North Korea was one of the fiercest battles, and there, Turkish soldiers demonstrated their bravery. Second Lieutenant Suleyman Birbiley, who fought in the Korean War under the command of the U.N., is now 85 years old. He took care of Korean War orphan "Ayla" for a year and a half at his barracks during the war, and 60 years later, he wishes to meet her. However, the only leads he has are photos from back then and a Turkish name, Ayla. This program will introduce the story of Mr. Birbiley, a Korean War veteran, and Ayla, and by doing that, will shed new light on the truth about the Korean War and what the U.N. alliance meant to the war.

 

 

 

 


Coronavirus (Covid-19)

  • 62,507,149Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,456,907Ölü Sayısı
  • 17,910,356Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar