Ekrem İmamoğlu: İstifa edip etmemek, Sayın Meclis Başkanı’nın kendi takdiridir

CHP’nin 31 Mart yerel seçimleri için İstanbul’dan büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara'ya giderek Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti.

Yaklaşık 50 dakika süren görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Erdoğan'a "Cumhurbaşkanı olarak oyunuza talibim" dediğini, Erdoğan’ın da “gülümsediğini” söyledi.

Somut bir proje hakkında konuşmadıklarını, ancak İstanbul’daki dikey yapılanma konusunda “somut fikir birliğine vardıklarını” anlatan İmamoğlu, AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’ndan istifasıyla ilgili tartışmalara görüşmede değinmediklerini söyledi.

“Sayın Meclis Başkanı’nın takdiridir. Yasal konular var, anayasanın maddeleri var, kime ne hak tanıyor ne tanımıyor, işin o yönünü ben bilemem. Sayın Meclis Başkanı kendi titri ve makamıyla İstanbul sokaklarında zorlanabilir. Kalabalık bir heyetle gezmek durumunda kalabilir. Benim tavsiyem, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gezmesi yönündedir. Ben öyle geziyorum. Daha kolay diyalog kuruyorum. Istanbullular da bundan memnun.”

Erdoğan’ın İstanbul’la ilgili tavsiyelerini dinlediğini söyleyen İmamoğlu, “Kendi döneminde vatandaşla iletişim kurma noktasındaki başarı ve becerilerinden bahsettiler. Ben de bunu teyit ettim çünkü o dönem ben de İstanbul’da yaşıyordum ve o dönemin şahidiyim. Siyasi görüş ayrılıkları olabilir ama iyi diyaloglar mutlaka iz bırakır. Ben de bunu aktardım kendilerine” dedi.

İmamoğlu, tüm tarafların “seçimin adil, saygılı ve seviyeli bir ortamda geçmesi konusunda” niyet beyanı olduğunu söyledi.

Ekrem İmamoğlu: İstifa edip etmemek, Sayın Meclis Başkanı’nın kendi takdiridir

Coronavirus (Covid-19)

  • 6,099,383Coronavirus Vaka Sayısı
  • 368,991Ölü Sayısı
  • 3,022,563Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar