Şebnem Bursalı: Bu konunun siyaseti olmaz

DURUMUN vehametini anlamak için istatistiklere ve rakamlara bakmak yeterli, madde bağımlılığı ile ilgili. En az terör kadar tehlikeli bu konu ne tek başına devletin veya hükümetin işi ne de bunu yaşayanların sorunu. 7'den 77'ye 81 milyonu ilgilendiren bu konuda hiç kimse "Banane" deme lüksüne sahip değil.
Başkan Erdoğan'ın da her fırsatta hem mesajlarında hem tüm ilgili kurumlara verdiği talimatla "topyekun mücadelenin zorunluluğuna" dikkat çekmesi de bu yüzden zaten. Benim başkanı olduğum Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) olarak 40. yılımızı anlamlı bir projeyi sahiplenerek ölümsüzleştirmek istediğimizde madde bağımlılığıyla mücadeleyi seçmemiz de bu sebepledir.
Medyanın kamuoyunu bilgilendirme, yönlendirme ve farkındalık yaratmaktaki gücü yadsınamaz. Bu mücadelede gençler için sporun da birleştirici gücünü de düşünerek "Sporla Kal Güvende Kal" dedik, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı ile proje ortaklığı yaptık ve milli sporcular, sanatçılar, akademisyenler ve bu konuyla ilgili STK'lar ile geçtiğimiz yıl 2 organizasyon gerçekleştirdik. Her iki organizasyon sonrasında Türkiye'nin dört bir yanımdan gördüğümüz ilgi, bizim bu konudaki sorumluluğumuzu bir kat daha artırdı.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Şebnem Bursalı: Bu konunun siyaseti olmaz

Popüler Kullanıcılar