Nagehan Alçı: Sanal marketlerin poşet uyanıklığı

Dün marketlerde naylon poşetlerin 25 kuruşa satılmasının bir devrim olduğunu yazdım. Hakikaten günler içinde alışkanlıklar büyük oranda değişmeye başladı. Başkan Erdoğan da konuşmasında promosyon olarak bez torba ve file dağıtılacağını söyledi. Bu, çok güzel bir haber.
Ancak… Atlanan bir nokta var. Sanal market uygulamalarında ne olacak? İnternetten sipariş verince poşet almama imkanı tanımıyor marketler. Migros’u aradım, sordum. "Ben poşet istemiyorum, kutular içinde getirin, sonra o kutuları geri götürün" dedim.
Şu yanıtı aldım: "Böyle bir uygulamamız yok. İnternet siparişlerinizi sadece naylon poşetle getirebiliyoruz, işlemi kapamak için de kasa, poşet adedini girmemizi istiyor."
İşin Türkçesi şu: Sanal market kullanıcıları naylon poşetten kurtulamıyorlar ve bu poşetlere para ödemek zorundalar. Bu, her şeyden önce sanal market tüketicisi için büyük bir haksızlık, bir dayatma. Bu uygulamanın değişmesi şart! Naylon poşetle mücadele etmek istiyorsak, internetten alışveriş boyutu göz ardı edilemez! Sanal market kullanıcıları için bir an önce poşetsiz taşıma seçeneğinin gündeme gelmesi gerekiyor. İsteyenler için malzemeler karton kutulara doldurulsun ve o kutular markete geri gitsin. Bu, çok mu zor?
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Nagehan Alçı: Sanal marketlerin poşet uyanıklığı

Popüler Kullanıcılar

}