ÇOCUKLARINIZLA BİRLİKTE YAPABİLECEĞİNİZ EV ETKİNLİKLERİ VE OYUNLARI

Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz etkinlik ve oyunlar 2 :

Kartopu: Evdeki artık kağıtları elinizle sıkarak kartopu haline getirebilirsiniz.Bu kartopu şeklindeki kağıtları çocuğunuzun atış yapabileceği bir mesafeye koyduğunuz sepete atabilir.

Gazete-Dergi : Gazete ve dergileri okurken çocuğunuzla resimler hakkında konuşabilir,resimlerdeki insanlara konuşma balonları yazabilir,hatta bir ev gazetesi ya da dergisi hazırlayabilirsiniz.

Evin Krokisi : Bu etkinlikte bir kağıt  ya da karton üzerine kare ve dikdörtgen şekilleri çizerek evin kuşbaşı görünümünü oluşturabilirsiniz.Daha sonra çocuğunuzla birlikte bu odaları temsil eden şekillerin içine evde ki eşyaları yerleştirerek ,evinizin krokisini çizebilirsiniz.

Ağır mı? Hafif mi ? : Tüy,pamuk,kalem,kağıt ,kitap,oyuncak araba gibi farklı ağırlıktaki nesneleri dağınık bir şekilde çocuğunuzun önüne koyun.Sonra da bu eşyaları üfleyerek hareket ettirmesini isteyin.Hareket eden nesnelerin neden hareket ettikleri, hareket etmeyen nesnelerin neden  hareket etmedikleri, ağırlıkları üzerine sohbet ederek vakit geçirebilirsiniz.

Bolonda Ne Var ? İçine farklı nesneler (mercimek,nohut,un,fasulye tanesi,boncuk ) koyduğunuz balonlardan çocuğunuzun bir tane almasını ve dokunarak balonun içinde ne olduğunu tahmin etmesini isteyebilirsiniz.

Çizgi Roman : Çeşitli dergilerden ve gazetelerden kesilen karikatür ya da resimleri sıraya dizip yapıştırarak ve daha sonra da resimlere istedikleri konuşma balonlarını ekleyerek kendi çizgi romanlarını oluşturabilirler.

Tatil Anı Defteri: Ailece gidilen tatillerde çekilen fotoğrafları bilgisayarda düzenleyebilir,resimlerin altlarına tatilde başnıza gelen ilginç olayları yazabilirsiniz.Bu resimlerin baskını alarak aynı şekilde bir tatil defteri oluşturabilirsiniz.

Tamir Zamanı : Evde bulunan her eşya çocuk için bir oyuncak olabilir.Çocuklar genelde nesnelerin içinde ne olduğunu merak ederler.Çocuğunuzun bozulan arabasını,ya da işinize yaramayan bir televizyon kumandasını beraber tamir etmeye çalışabilirsiniz.


Coronavirus (Covid-19)

  • 245,256,304Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,978,191Ölü Sayısı
  • 17,944,702Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 04:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar