Bugün hava nasıl? 14 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Çorum ve Amasya ile Ankara'nın kuzey ve doğu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; öğleden sonra Antalya'nın doğu ilçelerinde, gece saatlerinde İzmir'in güneyi, Aydın kıyıları, Muğla, Adana'nın doğusu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Akdeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğleden sonra Antalya'nın doğu ilçelerinde, gece saatlerinde İzmir'in güneyi, Aydın kıyıları, Muğla, Adana'nın doğusu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah saatlerinde ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Çanakkale, akşam ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğu kesimleri ile Tekirdağ çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BİLECİK °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

 

BURSA °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu

 

ÇANAKKALE °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

 

İSTANBUL °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Anadolu Yakası, gece saatlerinde il geneli yağmurlu

 

EGE

Çok bulutlu, öğleden sonra Kıyı Ege ve Denizli, akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; gece saatlerinde İzmir'in güney ilçeleri, Aydın kıyıları ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

A.KARAHISAR °C, 5°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu

 

IZMIR °C, 10°C

Çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

MUĞLA °C, 7°C

Çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

UŞAK °C, 7°C

Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu

 

AKDENİZ

Çok bulutlu, Batı Akdeniz ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; öğleden itibaren Antalya'nın doğu ilçelerinde, gece saatlerinde Adana'nın doğusu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

ADANA °C, 14°C

Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

ANTALYA °C, 15°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

BURDUR °C, 8°C

Çok bulutlu, öğleden sonra yağmurlu

 

MERSİN °C, 15°C

Çok bulutlu, öğleden sonra sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat ile Ankara'nın kuzey ve doğu çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

AKSARAY °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ANKARA °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu çevreleri yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

ESKISEHIR °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmurlu

 

KONYA °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin iç kesimleri, gece saatlerinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BARTIN °C, 8°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

 

BOLU °C, 3°C

Çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde hafif kar yağışlı

 

KARABÜK °C, 7°C

Çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde karla karışık yağmurlu

 

ZONGULDAK °C, 7°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Çorum ve Amasya çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

AMASYA °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

ÇORUM °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu

 

SAMSUN °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

TRABZON °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BİNGÖL °C, 1°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

 

ERZURUM °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KARS °C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

MUŞ °C, -6°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DIYARBAKIR °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yağmurlu

 

GAZIANTEP °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

 

KİLİS °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

 

ŞANLIURFA °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Ege ve Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Batı Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; batı ve güneybatıdan yarın 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de; güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, akşam ve gece yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, öğleden sonra sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinden sonra kuzeyinde kuzeydoğu, güneyinde güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, doğusunda zaman zaman kuzeydoğudan 3 ila 5 (10-30 km/sa), gece saatlerinden sonra güneybatıdan 5 ila 7 (40-60km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bugün hava nasıl? 14 Ocak 2019 hava durumu

Coronavirus (Covid-19)

  • 263,336,838Coronavirus Vaka Sayısı
  • 5,237,759Ölü Sayısı
  • 20,328,468Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 19:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar