LOHUSALIK İÇİN PİJAMA SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

                      lohusa gecelik

Hamilelik sürecinin bitimi ile lohusalık dönemi başlamaktadır. Bu dönem özellikle anne için oldukça dikkat edilmesi gereken ve rahat geçirilmesi gereken süreçlerden biridir. Gerek hastane ortamı gerek ev ortamı tamamen annenin rahatlığı üzerine ayarlanması gerekir. Doğum sonrasında bebek bakımı ve annenin hamilelik sürecinin sona ermesi belirli bir stres yaşatabilmektedir. Bu nedenle lohusalık döneminde doğru bir lohusa pijama ürünleri ile annelerin hareket alanını kolaylaştırması gerekmektedir.

Lohusalık döneminde annenin en büyük yardımcılarından biri pijamalar ve lohusa gecelik ürünleridir. Özellikle geceleri sık kalkılacağı bu süreçte annelerin uyandıklarında kolay hareket etmeleri ve emzirme gibi eylemleri kolay bir şekilde yapmaları gerekmektedir. Annenin tercihine göre pijama ya da gecelik ürünleri seçilebilir.

Lohusa pijama ürünleri alırken ilk olarak kumaşa bakılması gerekmektedir. Kumaş türü oldukça önemlidir. Pamuklu kumaşlar lohusalık ve hamilelik döneminde annenin cildinde tahriş gibi durumların önüne geçmek için önemli bir avantaj sağlar. Aynı zaman da doğal bir kumaş olması nedeniyle pamuklu kumaşlar hava alan kumaşlar arasındadır. Bu durumda da anneler daha kolay hareket eder ve herhangi bir terleme durumu söz konusu olmaz.

Pijama ürünleri alınırken dikkat edilmesi gereken diğer konu ise beden seçimidir. Hamilelik sürecinde değişen vücut yapısı, lohusalık döneminde bir anda eski haline dönüşü sağlanamaz. Bu nedenle beden seçimi yaparken dar kalıp değil, daha geniş kalıplarda ve normal bedeninizden bir beden ya da iki beden büyük tercih yapmalısınız.

Pijama mı? Gecelik mi?

Lohusalık döneminde pijama seçimi ya da gecelik seçimi tamamen annenin kararına kalmış bir durumdur. Ancak tabi ki bazı ekstra durumlar söz konusu olmaktadır. Bu dönemde anne kendini nasıl daha rahat hissedecekse o şekilde bir tercih yapmalıdır. Doğum tipini de bu süreçte göz önüne almak durumundadır.

Lohusa pijama ürünleri ve gecelik ürünleri genel olarak önden düğmeli ürünlerdir. Bu nedenle emzirme gibi işlemler de oldukça kolaylık sağlar. Pijama açısından bakılırsa, normal doğum yapılması halinde tercih edilebilir. Bel yapısı lastikli olması nedeniyle karın bölgesine fazla baskı yapmaz. Aynı zamanda daha geniş kalıpta olması, kolay bir hareket alanı sağlar.

Lohusa gecelik ürünleri pijama gibi annenin zevkine kalmış bir durumdur. Ancak doğum sezaryen olarak gerçekleşmiş ise annenin kendini ve dikişlerini koruması gerekmektedir. Dikiş alanına baskı yapmayacak tarzda gecelik ürünleri tercih edebilirsiniz. Gecelikler de tamamen annenin konforuna göre tasarlanmış ürünlerdir.

Lohusahamile.com sizlere yalnızca gecelik ve pijama ürünleri sunmaz. Bu süreçte yanınızda olması gereken tüm ürünleri sizlere sitesinde sunmaktadır. Tüm giyim ürünlerimiz pamuklu kumaşlardan üretilerek sizlerin cilt sağlığı korunmaktadır. Ürünlerimiz her zaman A kalite olarak sizlere sunulmakta ve bizler için önemli olan müşteri memnuiyetini sağlamaktayız.


Coronavirus (Covid-19)

  • 30,752,292Coronavirus Vaka Sayısı
  • 957,370Ölü Sayısı
  • 7,406,258Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar