Bugün hava nasıl? 16 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile İzmir, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Muş, Bitlis, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karla karışık yağmur ve kar, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi, Akdeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenen yağışların; Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ve yüksekleri, İç Anadolu'nun doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun Batısı ile Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Adıyaman çevrelerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar, Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları, Ordu, Giresun, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 4 ila 10 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Doğu Akdeniz'in doğusu, İç ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da güney yönlerden kuvvetli fırtına (70-90 km/saat); Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları, Ordu, Giresun, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) yağmur ve sağanak yağış beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ve yüksekleri, İç Anadolu'nun doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun Batısı ile Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Adıyaman çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

KUVVETLİ FIRTINA UYARISI: Doğu Akdeniz'in doğusu, İç ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da güney yönlerden kuvvetli fırtına (70-90 km/saat); Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklenen fırtınanın Akdeniz'in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde zaman zaman 100 km/saatin üzerine çıkacağı tahmin edildiğinden ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç devrilmesi, kar yağışı veya kar örtüsü olan bölgelerde tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

ZİRAİ DON UYARISI: Bu gece ve sabah saatlerinde zirai faaliyetlerin devam ettiği Ege Bölgesinin kıyı kesiminde hafif, kıyı illerinin iç kesimlerinde ise orta kuvvette zirai don tehlikesi bulunduğundan çiftçilerimizin ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova ve Bilecik çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın kuzeybatı yönlerden zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

 

BURSA -3°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar kar yağışlı

 

ÇANAKKALE 0°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İSTANBUL 0°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu

 

KIRKLARELI -4°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Afyon ve Kütahya ile Uşak'ın doğu kesimlerinde yoğun olmak üzere bölgenin iç kesimlerinin yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar kar yağışlı, İzmir ve Manisa çevrelerinin bu akşam ilk saatlerde yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey yönlerden zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde hafif, kıyı illerinin iç kesimlerinde orta kuvvette zirai don tehlikesi bulunmaktadır.

 

A.KARAHISAR -5°C, -3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar kar yağışlı

 

IZMIR 0°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde yağmurlu

 

MUĞLA -2°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

UŞAK -5°C, -2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğu kesimlerinde yoğun olmak üzere yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar kar yağışlı

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; akşam saatlerinde Orta Akdeniz ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde; gece ve sabah saatlerinde Doğu Akdeniz'de kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz'de güney; Orta ve Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 9°C, 11°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerine kadar yerel olarak çok kuvvetli, kuzey ilçelerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor.

 

ANTALYA 6°C, 10°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

BURDUR -3°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı

 

HATAY 6°C, 10°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu gece saatlerinden yarın (Çarşamba) öğle saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve karla karışık yağmur, Sivas ve Eskişehir çevrelerinde kar şeklinde başlayacak yağışların; gece saatlerinden itibaren bölge genelinde kar şeklinde gerçekleşeceği bekleniyor. Yağışların; bu akşam ilk saatlerde Eskişehir, Çankırı ile Ankara'nın kuzey kesimlerinde, gece saatlerinden itibaren bölgenin doğu kesimlerinde yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güney; güney ve batısında kuzey yönlerden kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA -1°C, 0°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinde kuzey kesimlerinde yoğun kar şeklinde olmak üzere, gece saatlerinde il genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

CANKIRI -3°C, -2°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

ESKISEHIR -4°C, -1°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

KONYA -1°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı

 

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden zaman zaman kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

 

BARTIN 1°C, 3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

BOLU -4°C, -1°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

KARABÜK -2°C, 0°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

ZONGULDAK 2°C, 3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile gece saatlerinden sonra Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinde kıyı kesimlerde kuzeybatıya, iç kesimlerde güneydoğuya döneceği ve rüzgar hızının zaman zaman kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

AMASYA 3°C, 4°C

Çok bulutlu, yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

 

ÇORUM -3°C, 1°C

Çok bulutlu, yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

 

SAMSUN 6°C, 7°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

TRABZON 9°C, 10°C

Çok bulutlu, yağmurlu

 

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin batısı ile Hakkari, Şırnak, Bingöl, Muş, Bitlis, Kars ve Ardahan çevrelerinin kar, batısının yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin batı kesimlerinde yoğun olmak üzere, karla karışık yağmur kar şeklinde gerçekleşmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın bölge genelinde güneyli yönlerden zaman zaman fırtına; kuzey kesimlerde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

BİNGÖL 0°C, 3°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yoğun olmak üzere kar yağışlı

 

ERZURUM -3°C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

KARS -4°C, -1°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

MUŞ -2°C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, kuzey ve yüksek kesimlerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğu kesimlerinde güney yönlerden zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

 

DIYARBAKIR 4°C, 8°C

Çok bulutlu, yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

GAZIANTEP 3°C, 5°C

Çok bulutlu, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

KİLİS 4°C, 6°C

Çok bulutlu, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

ŞANLIURFA 4°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz’de tam fırtına; Doğu Karadeniz, Güney Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli fırtına; akşam saatlerinde Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege’de fırtına bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, batısının karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde batısında yoğun kar, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Ordu ve Giresun’un kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur şeklinde olacağı bekleniyor. Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, yarın (Çarşamba) akşam saatlerinde doğusu güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), gece saatlerinde batısı ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde geneli 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,5 ila 4,5m, doğusu yer yer 5,5m, Görüş: İyi, kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatıdan, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinde 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, açıkları sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde güneyi 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinde 6 ila 8 (60-75 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (60-75 km/sa), yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, akşam saatlerinde kuzeyi ile güneyi 4,0 ila 5,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneybatıdan, akşam saatlerinde Antalya Körfezi ile gece saatlerinden itibaren geneli kuzeybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), Doğu Akdeniz’de güney ve güneybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), akşam saatlerinde 10 (105 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 4,5 ila 5,5m, Görüş: Zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bugün hava nasıl? 16 Ocak 2019 hava durumu

Coronavirus (Covid-19)

  • 263,286,429Coronavirus Vaka Sayısı
  • 5,237,310Ölü Sayısı
  • 20,292,852Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 17:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar