SÖZ KONUSU VATAN OLURSA MALIMIZI DEĞİL CANIMIZI VERİRİZ.

Bunlar bizi ve söylediklerimizi boş ve hayal peşinde olan sözler gibi değerlendiriyorlar galiba. Oysa bunun boş ve hamasi şeyler olmadığını 600 küsur yıldır söylüyor, yeri ve zamanı geldiğinde kükremiş sel gibi gerekenlere, gerektiği yerlere, gerektiği gibi cevaplarımızı veriyoruz. Lâkin kafa NATO MERMER olunca olmuyor. Ne yapalım vermeyince Mabud, neylesin Mahmud.

Malum, bir kaç gün önce gerek tvlerin ana bültenlerinde, gerekse gazetelerin ana başlıklarında bir haber duyduk, okuduk, işittik.

HABER:
Koronavirüsle mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Biz bize yeteriz" sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na yüzüğünü göndererek destek veren Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinden Mukadder Öksüz'ü sayın Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan telefonla arayıp teşekkür etti.

"Ne var bu haberde canım" diyebilirsiniz. Bu haberde beni en çok duygulandıran ve birazda düşündüren hadise hanımefendinin kampanya başladığında gönderdiği mektubunda.
Hanımefendi mektubunda:

"Bizler 15 Temmuz'da vatanımız için nasıl bir ve beraber olduysak bugün de hastalık sebebiyle mağdur olan kardeşlerimizin yanında bir ve beraber olmalıyız. Maddi varlığım olarak bir tek yüzüğüm var onu da çorbada benimde tuzum olsun diyerek bu hayır kampanyasına gönderiyorum" ifadeleri.

Bu millet söz konusu;
Vatan...
Bayrak...
Ezan..
Kuran...
Mukaddes değerler olunca bırakın erkeğini, kadını ile bir aslan parçasına döner. Kimse bu milletin FABRİKA AYARLARI İLE OYNAMASIN!!!

Zira; tıpkı tarihte 93 Harbi olarak anılan Osmanlı Rus Savaşında henüz 20 yaşlarında olan Nene Hatun'un, Rusların Erzurum’da Aziziye Tabyası’nı ele geçirmesi üzerine, küçük yaştaki oğlunu ve üç aylık bebeğini geride bırakıp, şehit olan ağabeyinin silahını almış ve “BEBEM ANASIZ BÜYÜR DE, VATANSIZ BÜYÜYEMEZ." diyerek cepheye koşmuş ve vatan savunmasında bulunmuştur.

Bu asil millet dün ne ise bugünde o.
Kimileri gibi askeri görüp avm leri...
Kimileri gibi ATM leri...
Kimileri gibi tankın eskortu eşliğinde arkadaşlarının evine gidip terliklerini giyip bi güzel kahvesini yudumlar iken,

ONLAR;
SÖZ KONUSU VATAN OLURSA MALIMIZI DEĞİL CANIMIZI VERİRİZ
diyen mütevazı kahramanlardır.
Hepsini yürekten selamlıyorum.

Selâm ve dua ile.
Bülent ERTEKİN


Coronavirus (Covid-19)

  • 6,033,875Coronavirus Vaka Sayısı
  • 366,894Ölü Sayısı
  • 3,005,768Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar