MEHMET BARLAS: Adamın Ömer diyeceği ağzını büzmesinden belliydi

Ramazan Bayramı’nda da sokağa çıkma yasağı bekleniyor

Antep ağzının çok bilinen söylemi "Adamın Ömer diyeceği ağzını büzmesinden belliydi" şeklindedir. Bu satırları yazarken henüz kabine toplantısı başlamamıştı. Bu toplantıda alınacak kararları ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın ağzını büzmesine bakarak anlamak mümkündü.
Yeni önlemler
Kalın, koronavirüse karşı Ramazan Bayramı'nda alınacak önlemlerde önümüzdeki bir haftalık süreçte ortaya çıkan tablonun etkili olacağını söyledi ve "Ramazan Bayramı'nda da koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok önlem alınması kuvvetle muhtemel" dedi. Yani Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak kabine toplantısında Ramazan Bayramı'nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Buna göre arife dahil olmak üzere 23-24- 25-26 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bayramdan sonra da yasakların kaldırılması bekleniyor.
Artış olursa...
Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nda yapılan simülasyonlarda ise her şey yolunda gider ve geçen haftaki insan hareketliliğinin olumsuz bir etkisi olmazsa, günlük vaka sayısının 25 Mayıs'tan sonra binli rakamların altına düşmesinin ihtimal dâhilinde olduğu belirtildi. Ancak, vaka sayısında öngörülmeyen bir artış olursa ve bu artış trendi üç-dört gün devam ederse, normalleşme adımlarının atılması askıya alınacak, gerekirse yeni kısıtlamalar getirilecek.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

MEHMET BARLAS: Adamın Ömer diyeceği ağzını büzmesinden belliydi

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,617,094Coronavirus Vaka Sayısı
  • 348,528Ölü Sayısı
  • 2,876,853Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar