Hulusi Akar: TSK vaka sayısının azlığı bakımından dünyanın en başarılısı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, dünyadaki ordulara bakıldığında, vaka sayısının azlığı bakımından dünyanın en başarılısı olduğunu" söyledi ve "Bu gerçekten büyük bir başarı" dedi.

Akar "Bizim için en korkulu rüya operasyon bölgelerine bu salgının sıçramasıydı. Böyle bir şey olduğunda karşınızda terörist, arkanızda virüs çok sıkıntılı, istenmeyen durumlarla karşılaşabilirdik. Alınan tedbirlerle çok şükür şu ana kadar operasyon bölgelerimizde bizim koronavirüs vakamız olmadı. Gemilerimiz, filolarımız çok önemli. Bu konuda da ilgili arkadaşlarımızın aldığı tedbirlerle oralarda da zorluk yaşanmadı" ifadelerini kullandı.

'TSK'nın eğitim va danışmanlığından sonra Libya'da dengeler değişti'

Akar, Libya'daki gelişmelere ilişkin de askeri eğitim işbirliği ve danışmanlık faaliyetlerinin de devam ettiğini belirtti ve "TSK unsurlarının eğitim iş birliği ve danışmanlık hizmetlerine başlamasından sonra Libya'daki dengeler önemli oranda değişti. Ülkenin birliği, beraberliği, bütünlüğü için çalışan ulusal mutabakat hükümeti unsurları büyük başarılar sağladı." diye konuştu.

Akar, Türkiye'nin Libya'daki tüm faaliyetlerinin muhatabının, BM tarafından tanınan Libya Hükümeti, Başkanlık Konseyi Başkanı ve Libya Hükümeti Başbakanı Fayiz es Serrac olduğunu da vurguladı.

Hulusi Akar: TSK vaka sayısının azlığı bakımından dünyanın en başarılısı

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,779,684Coronavirus Vaka Sayısı
  • 356,742Ölü Sayısı
  • 2,932,283Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 02:02

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar