BÜLENT ERANDAÇ: Katil Esed artık gidici

BAŞKAN Recep Tayyip Erdoğan'ın başarıyla yürüttüğü YAKIN COĞRAFYA STRATEJİLERİ, Libya'dan sonra Suriye'de de sonuç verdi. Lİbya'da Hafter için mezar kazılırken, Suriye'de de Katıl Esed'in yerine ADAM ARAYIŞI hızlandı. Erdoğan'ın ve Türk Ordusu'nun müthiş hamleleriyle, önce, Irak-Suriye-Akdeniz'e yönelik ABD-Israil koridorunun parçalanması, ardında Türkiye'nin Rusya ile İDLİP'te anlaşması sonucu, SURİYE savaşının sonuna yaklaşıldığı değerlendiriliyor. Türkiye'nin Suriye masasında oyun kurucu oluşundan sonra, ABD ile Rusya'nın, Esed'in yerine ADAM ARAMA temaslarının hızlandırdığı belirtiliyor.Nitekim, Derin Amerika'nın beyni KISSINGER'in Rusya lideri Putin ile ARKA KAPI DİPLOMASİSİ yürüttüğü, ABD ile Rusya'nın kapalı kapılar adında 9 yıldan beri iç savaş yaşayan Suriye'de, Esed'in yerine ADAM aradıklarına ilişkin bilgiler sızmaya başladı.
Bu gelişmelere paralel de, 3 önemli gelişmenin de yaşandığı gözleniyor.
1) RUSYA LİDERİ PUTİN KATİL ESED'İ GÖZDEN ÇIKARDI.
Tarih: 13 Ocak 2020. Rusya lideri Putin, Şam'a gitti. Şam'ın da en eski Rum Ortodoks kiliselerinden biri olan Aziz Meryem Katedrali'ndeyken bir anında Putin Beşar Esad'a, "Trump'ı davet et. Her şey normalleşir. Düzelir" diye konuşmuştu. Ve... Rus medya kuruluşları son iki haftadır daha önce görülmemiş bir yoğunlukla Esed, ailesi ve çevresine yönelik ağır eleştirilere yer veriyor. Moskova, Suriye'deki çıkarlarının güvence altına alınması koşuluyla ESED'İ GÖZDEN ÇIKARDI. Derin ABD'nin da Rusya'nın kazanımlarını korumasını garanti ettiği belirtiliyor.
2) Birleşmiş Milletler (BM) Suriye özel temsilcisi Geir Pedersen, Suriye'de anayasa taslak çalışmaları için Cenevre'deki görüşmelerin yeniden başlayacağını açıkladı.
3) SURİYE'DE İKTİDAR KAVGASI BAŞLADI. Türkiye, ABD, Rusya ESED SONRASI PARÇALANMAMIŞ SURİYE temaslarını artırırken, Şam'da iktidar savaşlarının başladığı ifade ediliyor.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

BÜLENT ERANDAÇ: Katil Esed artık gidici

Coronavirus (Covid-19)

  • 6,035,071Coronavirus Vaka Sayısı
  • 366,913Ölü Sayısı
  • 3,006,500Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar