Mega Sözlük - Türkiye'deki büyük sözlükler ile yarış içerisinde.

Son zamanlarda mega sözlük, mega sözlük herkesin dilinde dolanır oldu. Biraz araştırınca bakıyoruz ki Türkiye'deki büyük sözlükler ile yarış içerisinde diyebiliriz. Gerek tasarımı ve gerekse yazarların aktifliği ile adından söz ettirecek gibi duruyor. Ama tabii ki çok büyük rakipler var bu piyasada. dünya sözlük gibi, Bu rakipleri geçmekten ziyade yakalamak çok daha önemlidir. Çünkü kullanıcılar, yeni çıkan benzer siteleri, alıştığı sitelere genelde tercih etmiyorlar. Hal böyle iken yönetimin işi zor olacak ama başaracak gibi duruyorlar.

 


Yönetim demişken biraz onlardan bahsedelim. Yönetim siteyi 2020 yılı başında devraldı. Ve gelir gelmez ses getirmek için bir takım şeyler yapmaya çalışıyorlar haliyle. Mesela bu sözlük sitesinin geleceği için ciddi miktarda bütçe ayırdıklarından bahsettiler ki gerçekten böyle bir piyasada, bu kadar rakibin varken, böyle ciddi miktarda yatırım yapabiliyorsan gerçekten bir şeylere inanmışlar demektir.

 


Ancak sitede yazarlar için yapılan duyuruyu kendileri için mantıklı ama onlara karşı bu şekilde yazılmaması gerektiğini düşündüğüm cümleler ile yaptıkları ya da o şekilde yapmamaları konusunda sert bir üslupla yazılara yer vermişler. Kısacası şöyle deniyor. Yazdığınız o şarkıyı beğendim paylaşayım, o resim güzelmiş paylaşayım, şu anın görüntüsü, bir yalan paylaş gibi konu başlıklarıyla bu işin olmayacağı sadece güncel konular ile insanların ilgisini çekebileceklerini söylemişler. Evet, sonuna kadar doğru bir cümle ama dediğim gibi ilk okuduğumda açıkçası çok itici bir cümle olarak gördüm ve yönetimin bu konuda tecrübesiz olduğu izlenimini bana verdi. Çünkü iyi bir yönetim ancak yerinde alınan kararlar ve verilen tepkilerle ortaya çıkar. Yönetimi yeni devralmışken ekibine bu şekilde bir baskı oluşturması siteye zarar verir ki bunu aleni bir şekilde herkesin okuduğu yerde yazıyorsunuz.

 


Mega sözlük, uludağ sözlük ’le yarışabilir mi bilinmez ama çabalayacağı çok açık bir şekilde görülüyor. Başarı gelir mi o da bilinmez ama eğer doğru gözlemlemeler yapılır ve insanlar doğru yönlendirilirlerse, pozitif bir dil kullanılır ve yerli yersiz baskılar yapılmazsa yatırılan o dev bütçe sonuca ulaşacaktır.

Mega Sözlük - Türkiye'deki büyük sözlükler ile yarış içerisinde.

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,557,781Coronavirus Vaka Sayısı
  • 348,313Ölü Sayısı
  • 2,876,216Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 21:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar