MEHMET BARLAS: Salgınla mücadelenin ikinci döneminde ölçüsüz önlemler olmamalıdır

Hiçbir konuda ölçüyü kaçırmamak, sade siyasetin değil bütün hayatın da en doğru anlaşılmasının yoludur. Koronavirüs salgını ile mücadele edilen yaşadığımız günler, çeşitli yönetimlerin ölçüyü kaçırdıkları zaman ne tür yanlış sonuçlarla karşılaşabileceklerini gösterdi...
Trump'ın hatası
Ölçüyü kaçıran yönetimlere en iyi örneklerden biri Amerika'nın Trump yönetimidir. Siyasi varlık sebebini Amerikan ekonomisinin büyümesine bağlayan Başkan Donald Trump, koronavirüs salgını ile Amerika'da işsizlik artınca ve ekonomik durgunluk kriz boyutuna ulaşınca deliye döndü. Bu nedenle karantina önlemleri alan eyalet valilerine karşı savaş açtı. Kendisi hiç maske takmadı. Gerekli önlemler yok sayıldığı için Amerika rekor ölümlere sahne oldu.
Seçime doğru
Sonuçta ne oldu biliyor musunuz? Trump'ın sahip olduğu işletmeler, birer birer küçülmeye ve işçi çıkartmaya başladılar. Üstelik bu işçileri tazminat ödemeden çıkartıyorlarmış. Bakalım bu işin sonunda Trump kasımdaki başkanlık seçimini yine de kazanır mı? Ancak rakibi Demokrat Biden henüz yardımcısı belli olmamasına rağmen, anketlerde Trump'ın önünde görünüyor.
Biraz ölçü kaçtı
Bütün dünya insanlarını ölümle tehdit eden koronavirüs salgınına karşı, Türkiye'de aklın ve bilimin bütün gereklerine uyuldu. Açıkçası evde kalma zorunluluklarında ölçü biraz kaçsa ve özellikle 65 yaş üzerindeki insanlara karşı insafsızca davranılsa da, hepimiz yönetimin salgınla mücadelesine maddi ve manevi destek verdik.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

MEHMET BARLAS: Salgınla mücadelenin ikinci döneminde ölçüsüz önlemler olmamalıdır

Coronavirus (Covid-19)

  • 12,653,888Coronavirus Vaka Sayısı
  • 563,518Ölü Sayısı
  • 4,702,592Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 14:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar