BÜLENT ERANDAÇ: CHP ve 27 Mayıs

DEMOKRASİYE vurulan 27 MAYIS DARBESİ'nin üzerinden 60 yıl geçti. Milli iradeyi o kara gün hançerlediler. Demokrasi şehidi rahmetli Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ı rezil adamlar idam ettiler. Türk demokrasi tarihinde "kara bir leke" olan 27 Mayıs 1960 darbesin iç ve dış piyonlarını, beynini emperyalistlere satanları Aziz Millet unutmadı.
Unutmayacak. Demokrasi şehidi Adnan Menderes liderliğindeki Demokrat Parti (DP), 14 Mayıs 1950'de aziz milletin temsilcisi olarak iktidara geldi. CHP-İsmet Paşa'nın tek parti diktatörlüğü dönemini sona erdirdi. "Yeter söz milletin" sloganıyla halkın karşısına çıkan Demokrat Parti'nin ilk icraatlarından biri, Arapça ezanı serbest bırakmak oldu. CHP'nin çıkardığı "Türkçe ezan" skandalını kaldırıldı.
Siyaseten güçlü şekilde icraatlara başlayan DP hükümetini, CHP'nin lokomotifliğini yapan mahfiller içine sindiremediler. ABD-İngiltere-CIA-Nato'nun kurguladığı bir CUNTA tarafından, Aziz Milletin iktidarını utanmadan devirdiler.
Milli iradeye pranga takma rezilliğine katılan mahfilleri hatırlayalım.
Gizli Dünya Devleti'nin başı David Rockfeller, "27 Mayıs darbesini biz yaptırdık" ifşaatında bulundu.
CHP'nin bir darbeler bagajı var. Ağır mı ağır. Demokrasiye vurulan darbenin KAOS planlarında maalesef, anası İttihat- Terakki olan CHP başı çekmiştir.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

BÜLENT ERANDAÇ: CHP ve 27 Mayıs

Coronavirus (Covid-19)

  • 12,654,664Coronavirus Vaka Sayısı
  • 563,521Ölü Sayısı
  • 4,702,566Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 14:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar