Özgür Özel ve Engin Özkoç hakkında hazırlanan fezlekeler Adalet Bakanlığına gönderildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekilleri Özgür Özel ve Engin Özkoç hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığına gönderildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenterler Bürosu, Özgür Özel ve Engin Özkoç'un ""kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret ve iftira suçlarını zincirleme bir şekilde işlediklerine dair" hazırlanan fezlekenin TBMM'ye gönderilmek üzere ilgili soruşturma belgeleriyle birlikte Adalet Bakanlığına gönderildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, geçtiğimiz ay avukatı Sezgin Tunç aracılığıyla Özel ve Özkoç hakkında soruşturma açılması talebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunmuştu.

Suç duyurusunda, aleni hakaret ve iftiralar nedeniyle Fahrettin Altun'un kişilik haklarının ihlal edildiği, bu ihlaller nedeniyle durumun tahammül edilemez boyutlara ulaştığı belirtilerek, "Bu nedenle kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret, iftira ve resen tespit edilecek diğer suçlardan dolayı şüphelinin cezalandırılmasını talep etme zarureti hâsıl olmuştur" ifadelerine yer verilmişti.

Özgür Özel ve Engin Özkoç hakkında hazırlanan fezlekeler Adalet Bakanlığına gönderildi

Coronavirus (Covid-19)

  • 13,026,973Coronavirus Vaka Sayısı
  • 571,076Ölü Sayısı
  • 4,880,689Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar