Bebek Cinsiyeti Hesaplama Yöntemleri

Hamileliğin henüz cinsiyet öğrenme evresine gelinmediği dönemlerde Çin, Rus ve Japon takvimi gibi yöntemler ile tahminler yapılmaktadır.

 

Çin Takvimi

 

Bebek cinsiyeti için yıllardan beri süregelen birtakım yöntemler mevcuttur. Bunlardan birisi de Çin takvimidir.700 yılı aşkın bir süredir kullanılan bu takvimde sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girerek cinsiyet tahmini yapabilirsiniz. Çin takviminde doğru bir şekilde girmeniz gereken bilgiler şunlardır: anne doğum tarihi ve son adet tarihi.

 

Çin takviminde önemli olan yaştır. Zira bazı yaşlarda erkek çocuk bazı yaşlarda da kız çocuk baskınlık göstermektedir. Örneğin 18 yaşında bir anne adayı için erkek çocuk ihtimali kuvvetli iken 21 yaşındaki bir anne için de kız çocuk ihtimali daha güçlüdür.

 

Japon Takvimi

 

Japon takvimiyle bebek cinsiyet tahmininde kullanılan kadim yöntemlerden birisidir. Bu yöntemde anne ve babanın doğum ayları ile en son görülen adetin ayı önemlidir. Burada gün ve yıl değil sadece ay bilgisi istenmektedir. Sonrasında anne ve babanın doğum tarihlerinin bulunduğu bir tabloda kesişime denk gelen rakam alınmaktadır. Bu rakam bir sonraki hesaplamada araç olarak kullanılacağı için önemlidir. Burada doğum tarihlerinin kimlik üzerindeki değil de gerçekteki doğum tarihleri olması önemlidir. Bulunan bu rakam ikinci bir tabloda tekrar değerlendirilir. Böylelikle kız ve erkek olma ihtimalleri ortaya çıkmış olur.

 

Rus Takvimi

 

Son olarak bebek cinsiyeti tahmin etme yöntemlerinden birisi de Rus takvimi kullanmaktır. Rus takviminde hesaplama için kullanılan doneler anne ve babanın doğum tarihi ile adet başlangıç tarihidir. Bu takvimde tarihlerin gün, ay ve yıl olarak hesaplanması son derece önemlidir. Aksi takdirde doğru sonuç elde edilemeyecektir. Vücuttaki kanların yenilenme sıklığına bağlı olarak yapılan bir hesaplamaya dayanan Rus takvimi %100 sonuç vermese de itibar edenler ve doğru çıktığına inananlar çoktur.

 

Bebek cinsiyeti hesaplama yöntemleri kabaca yukarıda saymış olduğumuz gibidir. Sizler de bilgilerinizi girerek bebeğinizin cinsiyetini şimdiden tahmin etmek istiyorsanız sitemizde yer alan hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Kendinizi şartlamadan eğlence amaçlı olarak kullanabileceğiniz bu hesaplama araçları ile güzel vakitler geçirebilirsiniz. %100 doğru sonuçlar için gebeliğinizin 15 veya 16. Haftasından sonra doktor kontrolüne gitmeniz gereklidir.


Coronavirus (Covid-19)

  • 13,022,994Coronavirus Vaka Sayısı
  • 571,000Ölü Sayısı
  • 4,878,411Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 02:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar