Muhalefet Erken Seçim istemiyor...

Gerçekten bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Çünkü erken seçim isteyen bir muhalefet, seçim sözcüğünü böyle yalama yaptırmazdı. Adam gibi meydana çıkıp... Ben ülkenin muhalefeti olarak seçim istiyorum derdi.

Birde seçim konusunda samimi olanlar, rakiplerinin oylarının düştüğü iddiasını ortaya atmazlar. Karşı taraf da enayi ya... Kazanamayacağını bile bile seçime gidecek... Hele hele önünde üç yıllık görev süresi varken...

Şu hale bakar mısınız? Muhalefet temsilcileri, Erdoğan baskın seçim yapacak diyorlar. Yani, seçim yapılacaksa, bunu da Erdoğan yapacak... Evet, Kendisi ülkeyi ve siyaseti çok iyi okur... Bu okumalar neticesinde, memleketin neye ihtiyacı varsa, ona göre karar verir. Bugüne kadar hep böyle oldu.

Aslına bakarsanız, burada muhalefete düşen, seçime hazır bir şekilde beklemektir. Sabah akşam, papağan gibi seçimi tekrarlamak değildir. Hiç kusura bakılmasın, onların böyle yapması, seçim sözcüğünü yalama yaptırıyor.

Dünyaya yeniden gelmiş gibi...

Kıymetli okurlar, Korona tedbirleri kapsamında, insanların sokaklardan çekilmesi, doğanın kendini toparlamasına vesile oldu. Artık suyumuz, havamız, çevremiz öncekinden daha temiz... Dahası, denizlerde yeni canlı türleri görülmeye başladı.

Şimdi bize düşen, doğadaki bu düzelmenin kıymetini bilmektir. Hatta, o düzelmeyi daha da ileri götürmektir. Ben, çevreyi kirletirken, yüz bin defa düşünelim diyorum. Bu konuda eskisi gibi rahat davranmayalım.

Gelin, kendimizi dünyaya yeniden gelmiş kabul edelim. Belki, doğanın kendisini toparlama hususunda, önümüze bir fırsat daha çıkmayabilir. Sonra, geçmişte olduğu gibi, pis havayı solumak zorunda kalırız.

Tabi, söz havadan açılmışken, ağaç ve ormanlara deyinilmeden geçilmez... Çünkü, onlar dünyanın hava filitresidir. Biliyorsunuz, şu anda piknik mevsimindeyiz. Piknik mevsimi demekse, çevrenin kirlenmesi ve orman yangınları demektir.

Kıymetli okurlarım, ne olur orman yangınları konusunda çok hassas davranalım. Kesinlikle piknik ateşini söndürmeyi ihmal etmeyelim. Ayrıca, cam parçalarını ormanda bırakmayalım. Çünkü, orman yangınlarının en önemli nedenlerinden biri, işte bu cam parçaları...

Efendim, Alo 177 numarası hiç aklımızdan çıkmasın. Ormanlarda gördüğümüz en ufak duman ve ışığı, işte bu numaraya bildirelim. Son olarak, her numarayı unutabilirsiniz, ama Alo 177’yi unutmamalısınız diyorum. Kalın sağlıcakla...


Coronavirus (Covid-19)

  • 161,881,248Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,360,222Ölü Sayısı
  • 17,762,830Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 13:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar