Twitter'da skandal güvenlik açığı! Kişisel bilgilerinizi açık ediyor

Sosyal medyanın en çok tercih edilen platformu Twitter'da oluşan güvelik hatası nedeniyle, kullanıcıların kişisel bilgilerinin açık edildiği ortaya çıktı.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, skandal bir hata ile gündemde.

Oluşan yeni hata ile, Android platformundakiTwitter kullanıcılarının özel tweetleri ve hesap ayarlarında yapılan özel değişiklikler ortaya çıkmış durumda. Ayrıca hatanın bütün kullanıcıları etkilemediği, sadece Android cihazlar üzerinden e-posta değişikliği gibi özel ayarlar yapan kullanıcıları etkilediği bildirildi.

Sadece Android cihazlarda oluştu

Bu hatadan etkilenen kullanıcıların özel tweetleri, yaptıkları e-posta değişiklikleri ve tarihleri gibi bir çok özel kalması gereken bilgi ortaya çıktı. Bu sorundan masaüstü veiOS cihazların etkilenmediğini, sadeceAndroid cihazlarda oluştuğu bildirildi. Bu gün hata giderilmiş olsa da, Twitteryetkilileri “Tweetlerinizi koruyun” özelliğinin geçici olarak devre dışı bırakılmasının faydalı olacağını vurguladı.

Tweetlerini korumaya alanların dışında hatadan etkilenenler arasında 3 Kasım 2014 tarihi ile Ocak ayı arasında Android cihazlar üzerinden e-posta adresi değiştirenlerin olduğu rapora eklendi.

Twitter'da skandal güvenlik açığı! Kişisel bilgilerinizi açık ediyor

Popüler Kullanıcılar