Hava durumu 23 Haziran 2020

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Osmaniye, Hatay-Döryol, Amasya, Çorum ve Yozgat çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Batı Karadeniz (Sinop’un iç kesimleri), Ankara’nın kuzey ve batı kesimleri ile Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, batı bölgelerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Batı Karadeniz (Sinop’un iç kesimleri), Ankara’nın kuzey ve batı kesimleri ile Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, eğimin yüksek olduğu yerlerde heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güney ve batısnın, yarın bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Bilecik çevrelerinde yarın bölge genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

EDİRNE 16°C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatler ile yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

İSTANBUL 20°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

KIRKLARELİ 17°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatler ile yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

KOCAELİ 19°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatler ile yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Kütahya çevrelerinde, yarın öğle saatlerinden itibaren Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

DENİZLİ 19°C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

İZMİR 20°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

KÜTAHYA 13°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

MUĞLA 16°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Osmaniye ve Hatay-Dörtyol çevreleri ile yarın Batı Akdeniz'in yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 21°C, 30°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

 

ANTALYA 21°C, 26°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

HATAY 20°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, Dörtyol çevreleri yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ISPARTA 14°C, 24°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın bölgenin kuzeybatı kesimleri ile Yozgat çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde ve yarın öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

ANKARA 15°C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

ESKİŞEHİR 15°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

KAYSERİ 14°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KONYA 16°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın zamanla yer yer çok bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Bolu ve Karabük çevrelerinin, yarın bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra bölge genelinde (Sinop'un iç kesimleri) yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

BOLU 13°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

DÜZCE 19°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın zamanla yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

KASTAMONU 14°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ZONGULDAK 19°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın zamanla yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, yarın iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Amasya ve Çorum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ORDU 19°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın iç kesimleri yer yer çok bulutlu

 

SAMSUN 20°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın yer yer çok bulutlu

 

TOKAT 17°C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın çok bulutlu

 

TRABZON 20°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın iç kesimleri yer yer çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ERZURUM 9°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KARS 9°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MALATYA 18°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

 

VAN 11°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 17°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

 

GAZİANTEP 17°C, 32°C

Az bulutlu ve açık

 

SİİRT 20°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

 

ŞANLIURFA 20°C, 38°C

Az bulutlu ve açık

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, yarın (Salı) batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğu, ilk saatlerde Doğu Karadeniz’in batısı güneydoğudan dan 2 ila 4 (10-30km/sa), Orta Karadeniz’de 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, yarın (Salı) batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, yarın (Salı) batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatı, gece saatlerinden sonra batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 Km/sa), güneyi 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, yarın (Salı) batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Hava durumu 23 Haziran 2020

Coronavirus (Covid-19)

  • 12,490,900Coronavirus Vaka Sayısı
  • 559,390Ölü Sayısı
  • 4,643,820Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 19:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar