MELİH ALTINOK: Bebek

7-8 yıl önceydi. Baba olan bir arkadaşımı arayıp "ne hissediyorsun" diye sormuştum.
Tarifi zor bir coşkuyla, annesi babası Yahudi diye bebeklerin ölüme gönderildiği karanlığa şahit olmuş Hannah Arendt'den bir alıntıyla cevap vermişti:
"Her doğan bebek dünyada yeni bir şey olması için büyük bir mucizedir."
8 milyar insanı adeta esir alan pandemi karamsarlığının çöktüğü şu günlerde ne zaman bir bebeğin doğum haberini alsam Arendt'n sözlerini düşünüyorum. Yaşama ve geleceğe dair umudum, heyecanım artıyor.
Maskeyle dolaştığımız bu grip zamanlarda ilk nefesini alıp bizleri hayata daha çok bağlayan milyonlarca bebekten birisi de Hamza Salih.
Basında okumuşunuzdur, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Esra Albayrak çiftinin yeni doğan çocukları Hamza. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve bu ülkenin en mütevazı, samimi ve coşkulu entelektüellerinden biri olan Sadık amcanın (Albayrak) torunu. Yıllardır Turkuvaz Grubu'nda beraber çalıştığım sevgili Serhat Albayrak'ın da yeğeni.
Gözleri aydın!
Hamza bebeğin yolu açık olsun.

***

Aslında yazı burada bitmeliydi.
Ancak basında genişçe yer bulan bu habere sosyal medyada yapılan bazı iğrenç yorumları görünce birkaç laf daha söylemek şart oldu.
Zira kimi çevrelerin gözlerini kör, kalplerini taş eden siyasi husumetinin vardığı noktayı çok iyi özetleyen bu cinnet haliyle acilen yüzleşmeliyiz.
Bir bebeğin doğum haberini alınca, annesine babasına küfür edecek kadar çığırından çıkmış bu habis urlarla daha fazla yola devam edemeyiz.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MELİH ALTINOK: Bebek

Coronavirus (Covid-19)

  • 12,462,693Coronavirus Vaka Sayısı
  • 558,795Ölü Sayısı
  • 4,642,110Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 18:50

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar