Şömine Fiyatları

Evlerimizi güzelleştiren şöminelerin fiyatları farklı türleri, yapımında kullanılan malzemeler, boyutları gibi pek çok seçeneğe göre değiştirmektedir. Bir şöminenin ne kadar maliyetle yapılacağını ortalama olarak söylemek zordur. Ama evinize bir şömine yaptırmak isterseniz gözünü korkutmanıza gerek yok. Şömine fiyatları her keseye uygun olarak ayarlanabilmektedir. Siz kendinize uygun bir tasarım bulun, ufak değişikliklerle o şömine tarzı sizin istediğiniz fiyata çekilebilir.

Klasik şömineler artık modern evlere uymasa da tasarımı sırasında biraz hatlarıyla oynanabilir. Üstünde ki oymalardan çıkıntılardan kurtulup sadeleştirilerek evlerinizin modern yapısını biraz kıran ama çokta göze batmayan bir yapıya kavuşturulabilir. İçindeki haznenin materyalini de değiştirirseniz hem evinize uygun hem de maliyet olarak size yük olmayacak bir şömineye sahip olabilirsiniz. 

Elektrikli ve Bacasız Şömineler

Evlerinde baca sistemi olmayanların sıklıkla tercih ettiği şömine çeşitleridir. Elektrikli olanlar fişe takılarak çalıştırılır. Bacasız olanlar ise yakıt olarak etanolya da biofuel kullanmaktadır. Bu şöminelerin maliyet olarak oldukça uygundur. Genelde etrafını kaplamak için alçıpan veya ahşap kullanılır. Buda maliyeti daha çok azaltmaktadır. Üstelik evinizin kırılıp dökülmesi de gerekmez.

Elektrikli şömine fiyatları oldukça düşüktür. Bunun yanı sıra elektrik masrafları da son zamanlarda gelişen teknolojilerle oldukça azaltılmıştır. Hem bu şömineler opsiyonel olarak çalışmaktadır. İsterseniz sadece görüntü olarak da kullanabilirsiniz. Bacasız şömineler ise etanol ile çalıştığından elektrikli şöminelere göre biraz daha masraf çıkarmaktadır. Ama klasik şöminelere göre masrafları daha azdır.

Ahşap ve Rüstik Şömineler

Ahşap ve rüstik şömineler oldukça masraflı ama zarif ve gösterişli tarzıyla evinizi oldukça şık gösterecek şöminelerdir. Modern evlerden çok klasik döşenmiş evlerde tercih edilmektedir. Kullanılan ahşabın kalitesine ya da seçilen taşın modeline göre fiyatları oldukça artabilir. Üç tarafı açık ya da iki tarafı açık gibi farklı tarzlarda olabilmektedir. Geniş salonlarda bu tarzıyla göz doldurmaktadır.

Şömine evinize yaptırdığınızda pişman olmayacağınız ve görüntüsüyle evinize şıklık katacak bir yapıdır. Bunun yanında dostlarınızla yapacağınız sohbetlerde size eşlik edecek bir araçtır. Evinizde bir farklılık olsun istiyorsanız evinizi bir şömineyle taçlandırabilirsiniz. Şömine Fiyatları başlarda size fazlaymış gibi gelebilir. Ama biraz araştırmayla hem sizin tarzınızı yansıtacak hem de cebinize uygun bir şömine yaptırabilirsiniz.

Şömine Fiyatları

Coronavirus (Covid-19)

  • 33,546,663Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,006,344Ölü Sayısı
  • 7,664,122Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 05:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar