Saç Kremi Hakkında Hiç Kimsenin Bahsetmediği 9 Gerçek

Saç kremleri her zaman ustalaşması zor saç ürünlerinden biri olmuştur. Bununla ilgili birçok soruyu her gün kendimize sorarız. “Her gün kullanmak gerekir mi”, “saçım yıpranıyor mu”, “doğru markayı mı kullanıyorum”, “peki ya saç derim dökülürse” gibi soruların yanıtını keratinbakim.com olarak sizler için derledik.

 

1.Saç Kremleri ile Kendi Tarzınızı Yaratabilirsiniz

 

Duş sonrası saçınıza uyguladığınız saç kremi size pek çok konuda yardımcı olacaktır. Fazla kabaran saçlar ya da saçınızın fönlü halini uzun süre korumak istediğiniz durumlar için idealdir. Saçlarınıza ıslak dalgalı bir görünüm kazandırmak için bir miktar saç kremini saçınıza uygulayın, tarayın ve örün.  Açtığınız zaman şahane buklelerle karşılaşacaksınız. Üstelik saçınıza saç kremi kullanarak şekil vermek uzun aktivitelerde saçlarınızın bozulmadan kalmasını sağlar.

 

 

  1. Saç Kremi ile Saç Foliküllerinizin Nemli Kalmasını Sağlayabilirsiniz

 

Kış ayları boyunca saç tellerinin nem dengesini korumak oldukça zordur. Oysa düzenli bir şekilde saç kremi kullandığınızda, saç derinizden ölü hücreler ve kuru kabuklar ayrışır. Geriye sadece yumuşacık ve tertemiz saçlarınızın tadını çıkarmak kalır. Bu noktada saçınızı besleyecek ve ona bakım yapacak bir ürün seçmeniz akıllıca olacaktır. Liqud Keratin Saç Kremi, durulama gerektirmeyen yapısı ile hem ıslak hem de kuru saça uygulanabilir. İçeriğindeki saf keratin, organik sertifikalı avokado yağı, aloevera ve argan yağı ile saçınızı besleyerek formunu tazeler. Kısacası bir saç kreminden çok daha fazlasını yapar.

 

  1. Saç Kremini Saçınızı Şampuanlamadan Önce Kullanmalısınız

 

Banyoda genellikle tam tersi olacak şekilde uygulansa da aslında en doğrusu saç kremini şampuan öncesinde kullanmanızdır. Uzmanlar saç kreminin en son kullanıldığı takdirde saçın hacmini söndürebileceğini söylüyorlar.

4.Aynı Saç Kremi Farklı Kişilerde Farklı Etki Yaratabilir

 

Arkadaşınızın çok memnun kalıp size önerdiği saç kremini aldınız ve hayalinizdeki sonucu alamadınız mı? Demek ki o ürün size göre değil! Her ürün herkes için aynı etkiyi göstermeyebilir. Her saç tipi ve saç yapısı farklı tepki vermektedir. Yıpranmış saçlara özel bakım gerekir. Bunun için Liquid Keratin’in Yıpranmış Saç Bakım ürünlerini veya saf keratin serumlarını kullanabilir ve yıpranan saçlarınızı yeniden canlandırabilirsiniz.

 

5.Saç Diplerine Kesinlikle Saç Kremi Uygulanmamalıdır

 

Başka genel bir yanılgı ise saç kreminin saç diplerine uygulanması gerektiğidir ki bu oldukça yanlıştır. Eğer bu şekilde sürmeye devam ederseniz saçlarınızdaki nem miktarı gitgide azalacak ve saçlarınız güçsüzleşmeye başlayacaktır.

 

6.Boyalı Saçlar için Farklı Formüller ve Farklı Ürünler Kullanmak Gerekebilir

 

İşlem görmüş boyalı saçlar hiç işlem görmemiş saçlardan farklıdır. Boya ve perma benzeri işlemlerden sonra saçların ihtiyaçları farklılaşır.  Eğer aşırı işlem ile yıpranmış saçlara sahipseniz, kendiniz için en doğru ürünü başkalarının tavsiyesi ile değil, bir uzmana danışarak bulmalısınız.

 

7.Saç Kremi Kullandığınız Gün Şampuan Kullanmak Zorunda Değilsiniz

 

Sadece duş alınan günlerde saç kremi uygulanabilir gibi bir düşünce hakim. Oysa her gün duş alamıyoruz; çünkü saçları her gün şampuanla yıkamak kurutup zarar verebilir. Fakat saç kremini için bu geçerli değil. Duş almadığınız veya şampuan kullanmadığınız günler de durulanma gerektirmeyen saç kremlerini kullanarak saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

 

8.Bazı Saç Kremleri Saçınıza Zarar Verebilir

 

Tüm saç bakım ürünleri gibi saç kremlerinin de içeriği oldukça önemlidir. İçerisinde besleyici saf keratin, çeşitli yağlar ya da her ikisini de bulunduran özel formüllü ürünleri tercih edin. Bunlar saçlarınızı besler ve parlaklık katar. Özellikle KeratinBakım’ın yıpranmış saçlara özel olarak üretilen Keratin Maskesi’ni haftada 1 veya 2 defa kullanmanız yeterli olacaktır.

 

9.Doğru Saç Kremini Bulduğunuzda Bu Sizin için Ömürlük Olacaktır

 

Bazen değişiklik istediğimiz için elimiz farklı ürünlere gider. Ancak saçımızın alıştığı ürünü değiştirmek ve yeni bir şeye alıştırmak sandığınız kadar kolay değildir. Bir üründen olumlu sonuç aldığınızda onun sizin için ömürlük olduğunu bilip aynı ürünü kullanmaya devam etmelisiniz.

 

 

Saç Kremi Hakkında Hiç Kimsenin Bahsetmediği 9 Gerçek

Coronavirus (Covid-19)

  • 20,258,243Coronavirus Vaka Sayısı
  • 739,176Ölü Sayısı
  • 6,329,675Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar